Atık Su Parasının Belediyeden İadesi Talebi

ADANA BELEDİYESİ SULAR İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Abone No       :

KONU         : Aboneliğimle ilgili atıksu kullanım bedeli ile ilgili hatalı uygulamanın düzeltilerek, geriye dönük 10 YIL İÇİN haksız alınan atık su bedellerinin hesaplanması ve tarafıma iadesi istemidir.

AÇIKLAMALAR

X olan yazlık evimizle ilgili son düzenlenen tahakkuk belgesini incelememde, atıksu bedeli altında para tahakkuk ettirildiğini öğrenmiş bulunmaktayım.

İzmir’de ikamet ettiğimden ve sadece yaz aylarında ve genellikle haftasonları geldiğimiz için, ödemelerimizi, ASTİ’ye giderek, kullanmış olduğumuz su bedelini söyleyerek, bize bildirilen rakamı ödüyoruz. Tarafımıza tahakkuka ilişkin belge verilmediği için de atıksu bedeli alındığı tarafımızdan bilinmemekte idi. Komşuların uyarısı üzerine ve yokluğumda, su sayacının olduğu yerin kilitli olmaması  nedeniyle tahakkuk çıkarılmış ve bırakılmıştır.

Ancak, dilekçeme ekli oturma ruhsatından da anlaşılacağı üzere, sitemizin kanalizasyon bağlantısı bulunmamakta, foseptik kullanılmaktadır                                                                      

Bu nedenlerle, öncelikle durumun fiili duruma uygun hale getirilmesini ve kayıtların düzeltilmesini, daha önceki yıllarda tarafımdan haksız olarak alınmış bulunana atık su bedelinin hesaplanarak tarafıma bildirilmesini ve iade edilmesini saygı ile diliyorum.

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Sağ tıklama özelliği kapalıdır.