Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Atık Su Parasının Belediyeden İadesi Talebi

ADANA BELEDİYESİ SULAR İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

Abone No       :

KONU        : Aboneliğimle ilgili atıksu kullanım bedeli ile ilgili hatalı uygulamanın düzeltilerek, geriye dönük 10 YIL İÇİN haksız alınan atık su bedellerinin hesaplanması ve tarafıma iadesi istemidir.

AÇIKLAMALAR

X olan yazlık evimizle ilgili son düzenlenen tahakkuk belgesini incelememde, atıksu bedeli altında para tahakkuk ettirildiğini öğrenmiş bulunmaktayım.

İzmir’de ikamet ettiğimden ve sadece yaz aylarında ve genellikle haftasonları geldiğimiz için, ödemelerimizi, ASTİ’ye giderek, kullanmış olduğumuz su bedelini söyleyerek, bize bildirilen rakamı ödüyoruz. Tarafımıza tahakkuka ilişkin belge verilmediği için de atıksu bedeli alındığı tarafımızdan bilinmemekte idi. Komşuların uyarısı üzerine ve yokluğumda, su sayacının olduğu yerin kilitli olmaması  nedeniyle tahakkuk çıkarılmış ve bırakılmıştır.

Ancak, dilekçeme ekli oturma ruhsatından da anlaşılacağı üzere, sitemizin kanalizasyon bağlantısı bulunmamakta, foseptik kullanılmaktadır                                                                   

Bu nedenlerle, öncelikle durumun fiili duruma uygun hale getirilmesini ve kayıtların düzeltilmesini, daha önceki yıllarda tarafımdan haksız olarak alınmış bulunana atık su bedelinin hesaplanarak tarafıma bildirilmesini ve iade edilmesini saygı ile diliyorum.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana – Boşanma ve Ceza Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 23:55

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.