Atık Su Parasının Belediyeden İadesi Talebi

Haz 22, 2019 | İdare Hukuku Avukatlığı

ADANA BELEDİYESİ SULAR İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Abone No       :

KONU         : Aboneliğimle ilgili atıksu kullanım bedeli ile ilgili hatalı uygulamanın düzeltilerek, geriye dönük 10 YIL İÇİN haksız alınan atık su bedellerinin hesaplanması ve tarafıma iadesi istemidir.

AÇIKLAMALAR

X olan yazlık evimizle ilgili son düzenlenen tahakkuk belgesini incelememde, atıksu bedeli altında para tahakkuk ettirildiğini öğrenmiş bulunmaktayım.

İzmir’de ikamet ettiğimden ve sadece yaz aylarında ve genellikle haftasonları geldiğimiz için, ödemelerimizi, ASTİ’ye giderek, kullanmış olduğumuz su bedelini söyleyerek, bize bildirilen rakamı ödüyoruz. Tarafımıza tahakkuka ilişkin belge verilmediği için de atıksu bedeli alındığı tarafımızdan bilinmemekte idi. Komşuların uyarısı üzerine ve yokluğumda, su sayacının olduğu yerin kilitli olmaması  nedeniyle tahakkuk çıkarılmış ve bırakılmıştır.

Ancak, dilekçeme ekli oturma ruhsatından da anlaşılacağı üzere, sitemizin kanalizasyon bağlantısı bulunmamakta, foseptik kullanılmaktadır                                                                      

Bu nedenlerle, öncelikle durumun fiili duruma uygun hale getirilmesini ve kayıtların düzeltilmesini, daha önceki yıllarda tarafımdan haksız olarak alınmış bulunana atık su bedelinin hesaplanarak tarafıma bildirilmesini ve iade edilmesini saygı ile diliyorum.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana – Boşanma ve Ceza Avukatı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

atik su parasinin belediyeden iadesi talebi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.