Asliye Ceza Mahkemesinde Bilirkişi Raporuna Beyan (Lehe)

( ). ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’ NE

DOSYA NO:2018/

BİLİRKİŞ RAPORUNA KARŞI

BEYANLARINI SUNAN(KATILAN) :

VEKİLİ                                         : Avukat Saim İNCEKAŞ- Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

SANIK :

MÜDAFİİ                       :Av.

KONUSU                         :02.01.2019 tarihli bilirkişi raporuna ilişkin beyanlarımızın sunumudur.

AÇIKLAMALAR

1-Yukarıda esas numarası yazılı dosyaya ilişkin olarak sayın mahkemece gerçekleştirilen 21/12/2018 tarihli keşif neticesinde tanzim olunan 02.01.2019 tarihli bilirkişi raporu tarafımıza tebliğ edilmiş olup, bu rapordan anlaşılacağı üzere müvekkilime herhangi bir kusur atfedilmesi mümkün değildir.

2-Kaza tespit tutanakları, tanık ifadeleri ve bilirkişi raporunun da gösterdiği üzere kazaya sebep sanığın aşırı alkollü olması ve bu  alkol oranının hareket ve algılama yeteneğini ortadan kaldırmış olmasıdır. Sabah 07.00 sularında bu derece alkollü olan bir kişinin normal şekilde araç kullanması kendisinden beklenemez. Müvekkilim yol için gerekli ekipmanları da üzerinde olarak (kask ve koruyucu kıyafet) seyir halindeyken, aşırı alkollü şekilde kendi şeridinden gitmeyip üzerine gelen sanığın aracından kurtulmaya çalışmış, sanığın kusuru  sonucu yaralanmıştır. Sanık kazadan sonra uzunca süre kendinde değildir. Olay yerine bir kaç dakika sonra gelen tanıklar kazayı görüp ambulansa haber vermişlerdir. Görüş mesafesi kaza günü  yeterli olup yolun durumu sürüşe  elverişlidir. Kazadan hemen sonra olay mahalline gelen tanıkların beyanları da hiçbir tereddüte yer vermeyecek şekilde işbu bilirkişi raporunu doğrular niteliktedir.

NETİCE VE TALEP                           : Görüş bildirilen bilirkişi raporunun aleyhe olan kısımlarını kabul etmediğimizi belirtir, tanık beyanları ve bilirkişi raporu doğrultusunda sayın mahkemenin karar vermesini saygılarımızla vekaleten talep ederiz.

                                                                                                                                                                  KATILAN VEKİLİ AV.

Son düzenleme tarihi 27 Ekim 2019 21:43

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.