Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Araç yakalama avansını yatıralı 6 ay oldu, araç hala yakalanmadı, ne yapmam gerekiyor?

Araç yakalama avansını yatıralı 6 ay oldu, araç hala yakalanmadı, ne yapmam gerekiyor?

  • 6 aylık süre dolmadan satış isteyin dosyada avansın olduğunu belirterek müdür araç yakalanmadığından satış sartları oluşmadığından reddine diyecektir ama sıranız korunur. Haciz düşmesin diye satış istemeniz durumunda ayrıyeten 2.000 TL’ye yakın satış masrafı ödemek durumunda kalırsınız.
  • Araç yakalanamıyorsa saklanmış olabilir. Borçlunun ikamet ettiği yerlere bakmak lazım.

Son düzenleme tarihi 15 Ağustos 2020 21:01

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.