Araç Satışından Cayma ve Paranın İadesi

Araç Satışından Cayma ve Paranın İadesi Talebi

İHTARNAME

İHTAR EDEN               :

MUHATTAP                 :

KONU                   : Sözleşmeden yasal süresi içinde caymış olduğumun bildirilmesi ve aracın iadesi ile peşin ödenen bedelin aynen iadesi ihtarımdır.

AÇIKLAMALAR      :Sayın Muhattap, sizinle aramızda yapmış olduğumuz araç satış sözleşmesi ile tarafınıza ait aracı satın almış bulunmaktayım. Hile ve desise ile ve danışıklı yapmış olduğunuz işbu satış nedeniyle çok yüksek miktarda zarara uğramış bulunmaktayım.

Özel belgede sahtecilik yapmak ve güvenimi suistimal ederek gerçekleştirmiş olduğunuz bu satış işleminde iradem sizin tarafınızdan sakatlanmış ve yapmak istemediğim bir sözleşmeyi yapmak zorunda bırakılmış bulunmaktayım.

İşbu ihtarname ile sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan etmekteyim. Ayrıca söz konusu sözleşme gereği daha önce tarafınıza peşinat olarak ödenmiş bulunan X TL’nin de 5 gün içinde şahsıma iade edilmesini, ve aracınızı iade almanız hususunu ihtar ederim.

SONUÇ VE İSTEM   : Yukarıda açıklanan nedenlerle; iş bu ihtarnamenin tarafınıza ulaşmasını takiben 5(Beş) gün içerisinde; noter huzurunda tarafınıza vermiş olduğum X TL nin ayne iadesini ve aracınızı almanızı, aksi durumda araçta meydana gelecek hiçbir ekstra hasardan sorumlu olmadığımı, Aksi takdirde hakkınızda Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulunularak Tüketici mahkemelerinde dava açılacağı ve oluşacak yargılama giderleri ile vekâlet ücretlerini ödemek zorunda kalacağınızı ihtaren bildiririm.

İhtar Eden

Sayın Noter, İşbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, tebliğ şerhini havi bir nüshasının tarafımıza verilmesini, bir nüshasının da dairenizde saklanmasını talep ederiz.

Son düzenleme tarihi 20 Haziran 2020 18:14

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.