Araç Satış Vaadi Sözleşmesi ve Örneği

Ağu 3, 2020 | Borçlar Hukuku

Araç Satış Vaadi Sözleşmesi ve Örneği

Satıcı araç üzerindeki kredi borcunun ödenip, satış bedelinin tamamını aldıktan sonraki 3 iş gününde aracın devrini alıcıya devretmeyi taahhüt ve kabul eder. Satıcının belirtilen sürede aracı devretmemesi durumunda geçen her gün için 500 TL ceza-i tazminat ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Araç Satış Vaadi Sözleşmesi Örneği

ARAÇ SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİ

 

TARAF BİLGİLERİ

SATICI:

ALICI:

Yukarıdaki taraflar bundan sonra ALICI ve SATICI olarak anılacaklardır.

SÖZLEŞMEYE KONU ARAÇ BİLGİLERİ

Plaka No          :

Marka/Model : 

Tipi/Cinsi          :

Şase No            : 

Motor No         : 

Rengi                 : Beyaz (Şeker)

Sınıfı                  : M2

Kullanım Amacı : Yolcu Nakli-Ticari

SÖZLEŞME KONUSU

Tarafların yukarıda plaka ve diğer bilgileri belirtilen aracın satışının devrine yönelik taahhütlerini içermektedir.

SÖZLEŞME İÇERİĞİ VE ŞARTLAR

Alıcı ve satıcı X plaka sayılı aracın satış ve devri hususunda anlaşma sağlamışlardır.

Aracın satış tutarı X TL’dır. Alıcı İşbu satış tutarının X TL’sini sözleşme tarihinde peşin olarak alıcıya ödeyecektir. Geri kalan X TL araç üzerinde bulunan rehine karşılık X Finans şirketi ‘nden çekilen (kalan X ay vade) X kredi sözleşmesine istinaden aylık X TL kredi tutarı şeklinde her ay Alıcı tarafından Akbank Şubelerinden X nolu X Finans Hesabına her ayın en geç 28 ne kadar ödeme yaparak gerçekleştirecektir. Alıcının yapmış olduğu her taksit ödemesi kalan araç satış bedelinden mahsup edilecektir.

Sözleşmede belirtilen tutar ödeninceye kadar taraflar arasında araç kiralama sözleşmesi akde olunacaktır. Sözleşme ekinde yer alan ilgili kira sözleşmesi herhangi bir sebeple fesih olması halinde Alıcın satışa konu aracı kullandığı ay süresince toplam kira miktarını ve diğer oluşabilecek masrafları düştükten sonra satışa ilişkin peşin alınan tutardan kalan bakiyeyi Satıcı Alıcıya geri verecektir.

Maddede belirtilen kira sözleşmesi çerçevesinde satıcının alıcı adına yapmış olduğu araç kredi bedelleri araç satış bedelinden düşecektir.

Satıcı araç üzerindeki kredi borcunun ödenip, satış bedelinin tamamını aldıktan sonraki 3 iş gününde aracın devrini alıcıya devretmeyi taahhüt ve kabul eder. Satıcının belirtilen sürede aracı devretmemesi durumunda geçen her gün için 500 TL ceza-i tazminat ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde de belirtilen araç kiralama sözleşmesi ile işbu satış vaadi sözleşmesi birbirinden bağımsız olup, birbirini tamamlayıcı niteliktedirler.

İş bu sözleşmeden doğacak herhangi bir anlaşmazlık durumunda X Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olduğunu taraflar kabul etmişlerdir. tarih

İşbu sözleşme  2  nüsha olarak düzenlenmiş olup, taraflar ve tanıklar huzurunda birlikte imza altına alınmıştır.

SATICI-ALICI-TANIK-TANIK

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.