Araç Değer Kaybı Başvurusunda Değer Kaybı Tutarını Nasıl Tespit Edebilirim?

Selamlar, araç değer kaybına dair tahkim komisyonuna başvuruda bulunmak istiyorum. Ancak aklıma takılan bazı hususlar var:

1-) Komisyona başvurmadan önce herhangi bir ekspertize mi zararı tespit ettirmeliyim? Yoksa davayı belirsiz alacak davası olarak mı açmalıyım?

2-) Öncelikle sigorta şirketine başvurma zorunluluğu olduğunu biliyorum. Bu durumda müvekkilimi zarara uğratmayacak bir değer belirlemeliyim. Gerçek zararı tespit edemediğim için korkuyorum. Düşük bir değer istersem sigorta şirketinden ve şirkette bu bedelin tamamını öder ise bu durumda müvekkil hak kaybına uğrayacaktır. Gerçekten arada kalmış durumdayım.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:48

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.