Arabuluculuk Sürecinde İhtiyati Tedbir Talebi

NÖBETÇİ TÜKETİCİ MAHKEMESİNE

-İhtiyati Tedbir Talebidir-

İhtiyati Tedbir İsteyen ( Davacı ):

Vekili :

Karşı Taraf :

Konusu : İhtiyati Tedbir Talepli Değişik İş Başvuru Dilekçesi

AÇIKLAMALAR

1- Müvekkilim Adana İli Seyhan İlçesi 25 Ada 3 No’lu Parsel üzerinde yer alan 1. Kat dubleks 3 no’lu bağımsız bölümü karşı taraftan satın almıştır. Ancak, müvekkilimi dolandırmak kastı ile tapuda işlemler yapılmadan davalı muvazaalı olarak söz konusu taşınmazı Kemal’e devretmiştir.

2- Adana İli Seyhan İlçesi 25 Ada 3 No’lu Parsel yönünden tapu iptali ve tescil, tasarrufun iptali olmadığı taktirde alacak davası açmak adına Arabuluculuk bürosuna başvuruda bulunduk ve ekte sunmuş olduğumuz Adana Noterliğinin 13 yevmiye numarası ile muhataplara taşınmazın devri konusunda ihtarname çekmiş bulunmaktayız. Yine taraflar hakkında aynı taşınmazı önce müvekkilime satıp bedelini aldıktan sonra devretmeyip, başka bir kişi adına devretmiş olması nedeni ile nitelikli dolandırıcılık iddiası ile Adana Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunduk. Buna ilişkin başvuru dilekçemizi de ekte sunuyoruz.

3- Bahse konu arabuluculuk tutanağının hazırlanması ve düzenlenmesi ortalama 1 aydan fazla süre kadar sürmektedir. Aldığımız duyumlara göre Mehmet’in söz konusu taşınmazı elden çıkaracağı müvekkilime bildirilmiştir. Bu da müvekkilimden muvazaalı olarak mal kaçıran davalının bu süreçte yeniden mal kaçırması durumunda, dava açma durumuna istinaden müvekkilimin herhangi bir hak kaybına uğramaması için adı geçen bağımsız bölüme Adana İli Seyhan İlçesi 25 Ada 3 No’lu Parsel numaralı dairenin üzerine ivedilikle İhtiyati Tedbir konulup; arabuluculuk başvurumuz ve dava açma ve dava süremiz sonuçlanıncaya kadar müvekkilimin haklarının korunması gerekmektedir.

HUKUKİ NEDENLER: TMK, HUMK ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER: Tapu kaydı, satış sözleşmesi, ihtarname, suç duyurusu.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda izah olunan nedenlerle Adana İli Seyhan İlçesi 25 Ada 3 No’lu Parsel bağımsız bölüm üzerine ihtiyaten tedbir ve davalıdır şerhi konulmasını mahkemenizden vekaleten arz ve talep ederim.

Tedbir İsteyen Davacı Vekili

Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Ayrıca

Devre Tatil Tespit ve Alacak Dava Dilekçesi

ADANA TÜKETİCİ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE DAVACI : VEKİLİ : DAVALI : KONU : Devre tatil hakkının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: