Apartman Aidatını Ödemeyen Ev Sahibine İhtarname Örneği

May 9, 2019 | DİLEKÇELER, Kat Mülkiyeti-Apartman Hukuku Avukatlığı

İHTARNAMEDİR

İHTAR EDEN             :

VEKİLİ                       :

MUHATAP                 :

İHTARIN KONUSU    :Birikmiş 4 (dört) aylık toplam  400-TL apartman aidatlarının ve 500-TL değerindeki kömür masrafının, ihtarnamenin tebliğinden itibaren  en geç 7 (yedi) gün içinde ihtar edene ödenmesi talebini içerir.

AÇIKLAMALAR        :

Sayın ……………..; yukarıda adresiniz olarak belirtilen yerde ……………….. SİTESİ’nde konutunuz bulunmaktadır. ……………………. Sitesi Yönetim Kurulunca ödenmeyen aidatlar ve ortak giderler için icrai ve hukuki yollara başvuru kararı verilmiştir. 2019 yıllarına ait Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarına ilişkin toplam 400-TL aidat ve 500-TL değerinde apartman ortak gideri olan kömür masrafı borcunuz bulunmaktadır.

Sayın Muhatap işbu ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren en geç 7 (yedi) gün içinde 400-TL aidat borcunuzu ve 500-TL değerinde kömür masrafını; …………… Sitesi adına açılmış Ziraat Bankası Hesabına ödeyerek Apartman Yönetim Kuruluna bildirmenizi aksi takdirde aleyhinizde icra takibine geçileceğini ve Kat Mülkiyeti Kanundan doğan sair hakların kullanılacağını, bu uğurda yapılacak her türlü İcra Harç ve Masrafı, Gecikme Faizi ile Avukatlık Ücretinin de tarafınıza ait olacağını ihtar ederiz. 02/05/2019

İHTAR EDEN VEKİLİ

                                                                                                           Adana Avukatı – Av. Saim İNCEKAŞ

 

 

Sayın Noter, 3 nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir suretinin dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhi verilecek diğer nüshasının da tarafımıza verilmesini talep ve rica ederim.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

  1. Kamil

    Merhaba Saim Bey, danışmak istediğim bir konu var. Apartman aidatını ödemeyen ve sürekli apartmanda sıkıntı çıkartan birisi var. Ben bu kişiye iadeli taahhütlü kendi yazdığım borcunu 5 gün içinde ödemesi gerektiğini aksi taktirde icra yolu başlatacagimi yazan bir ihtarname gönderdim içinde tabi apartman kurulu kararlarını da fotokopi çekip koydum. 5 gün içinde ödemesse niyetim avukata vekalet verip kendisini icra ya verdirmek. Avukat bu kisiden Aidat borcu Avukat ve diğer masrafları kesin bir şekilde alabilir dimi.

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.