Apartman Aidat Ödenmesine İlişkin Duyuru

Oca 3, 2021 | Kat Mülkiyeti-Apartman Hukuku Avukatlığı

SİTE SAKİNLERİNİN DİKKATİNE

03.01.2021

  • Aidatların zamanında ödenmemiş olması sebebiyle zorunlu giderlerde dahi ödeme sıkıntıları çıkmaktadır. Uzun süredir sözlü ve/veya yazılı bu hususu dile getirmiş olmamıza rağmen aidat ödemeleri düzenli yapılmamaktadır.
  • Geciken aidat bedellerine herhangi bir ihtar veya ihbar yapılmaksızın kanuni faiz işletileceği,
  • Yine Kat Mülkiyeti Kanunu 20/1-c,2 maddesi uyarınca herhangi bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın aylık %5 gecikme zammı uygulanacaktır.
  • MADDE 20/1-c: Kat malikleri ortak yer veya tesisler üzerindeki kullanma hakkından vazgeçmek veya kendi bağımsız bölümünün durumu dolayısıyla bunlardan faydalanmaya lüzum ve ihtiyaç bulunmadığını ileri sürmek suretiyle bu gider ve avans payını ödemekten kaçınamaz.
  • MADDE 20/2 : Gider veya avans payını ödemeyen kat maliki hakkında, diğer kat maliklerinden her biri veya yönetici tarafından, yönetim planına, bu Kanuna ve genel hükümlere göre dava açılabilir, icra takibi yapılabilir. Gider ve avans payının tamamını ödemeyen kat maliki ödemede geciktiği günler için aylık yüzde beş hesabıyla gecikme tazminatı ödemekle yükümlüdür.
  • Geciken aidat … vs borçları bulunan işyeri maliklerimizin ve/veya kiracıların en geç 15.01.2021 tarihi itibarıyla aidat vs. borçlarını kapatmaları gerekmektedir.
  • Bu tarihe kadar yapılmayan aidat ve ödemelerin tahsilinde KANUNİ FAİZ ve CEZAİ ŞART tutarları BORCA EKLENEREK tahsil edilecektir.
  • 15.01.2021 tarihine kadar biriken borçlar İCRA takibi ile tahsil edilecektir. İcra yoluna başvurulduğu takdirde icra ve avukatlık masraflarının yanında her ödenmeyen ay için yine ayrı ayrı %10 kanuni faiz ile birlikte AYRICA %5 cezai şart tahsil edileceğini bunun için ayrıca bir ihtar/ihbar yapılmayacağını bildiririz.

… SİTESİ YÖNETİMİ  

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.