Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Apartman Aidat Borcu İhtarname

Apartman Aidat Borcu İhtarname

İHTARNAME

İhtar Eden                  : … SİTESİ YÖNETİMİ-

Vekili                          :

Muhatap                    :

Konu                           : Kat Mülkiyeti Kanunu uyarınca ödememiş olduğunuz site aidatları talebi ile ödenmemesi halinde yasal yollara başvurulacağının ihtarıdır.

Sayın Muhatap,

Müvekkil yönetimin bulunduğu sitede,  nolu dairelerin maliki olarak bulunmaktasınız. Sitenin mevcut ihtiyaçlarına istinaden müşterek masraflarının karşılanması üzerine …. tarihi itibariyle her ay için site aidatı belirlenmektedir. Ancak … tarihinden bu yana düzenli bir şekilde düzenlenen site aidatlarına ait payınıza düşen borcu halen ödememiş olduğunuz tespit edilmiştir.

Yukarıda açıklanan nedenler ve Kat Mülkiyeti Kanunu’nca düzenlenmiş hükümler çerçevesinde ödemediğiniz aidat borçlarının işbu ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren 5 gün içinde aşağıda yazılı banka ıban numarasına ödenmesini aksi halde yasal işlemlere başlanılacağını, borcunuza yasa gereği aylık %5 gecikme zammı uygulanacağını, tüm yargılama giderleri harç ve vekâlet ücretinin tarafınıza yükletileceğini müvekkil yönetim adına vekâleten ihtar ederim.

İHTAR EDEN VEKİLİ

                                                                       

BANKA HESAP BİLGİLERİ

Hesap Bankası                 :

Hesap Sahibi                   :

IBAN NUMARASI :                                                                                              

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 16:20

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.