Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Annesi veya Babası Ölen Çocuğun Velayeti Diğer Eşe Geçer Mi?

Velayet hakkı kural olarak, sadece birbirleri ile evi olan ana ve babaya tanınan onlar tarafından birlikte kullanılabilen bir haktır. Ana ve baba velayet hakkını birlikte kullanır (TMK md. 335/1).

Evlilik birliği içerisinde ana babadan birinin ölümü veya gaipliğine karar verilmesi hallerinde velayet kendiliğinden diğer eşe geçecek, yargı kararına ihtiyaç olmadan diğer eş tarafından kullanılacaktır.

Adana Barosu – Avukat Saim İncekaş -Velayet Avukatı

Son düzenleme tarihi 24 Mayıs 2020 09:11

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.