Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Annesi Ölen Çocuğun Parasını Dedesi Kullanabilir Mi?

Annesi Ölen Çocuğun Parasını Dedesi Kullanabilir Mi?

Velayet annede iken annenin ölmesi üzerine çocuklara bakan anneannenin veya dedenin çocuklara vasi atanması için dava açılır. Anneanne ya da dede çocuğa vasi atanır ve çocuklara kalan para mahkemenin belirlediği bir vadeli hesaba yatırılır. Çocukların ihtiyacına göre yapılan harcamaların belgesi götürülerek ara ara mahkeme tarafından yazılan yazı ile banka vasiye ödeme yapar.

Sonuç olarak annesi olan çocuğun dedesi veya annanesi çocuğun parasını ancak gerekçelendirerek kullanabilir.

Son düzenleme tarihi 4 Haziran 2020 18:20

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.