Anlaşmalı Boşanma Avukatlık Sözleşmesi Örneği

Anlaşmalı Boşanma Avukatlık Sözleşmesi Örneği


AVUKATLIK SÖZLEŞMESİ

1-İşbu Sözleşme Avukat X ile müvekkil X arasında akdolunmuştur. Sözleşmede geçen Avukat ibaresinden Avukat X müvekkil ibaresinden X anlaşılacaktır.

2-Avukat, Müvekkilin eşi ile olan ANLAŞMALI BOŞANMA davasının her aşamasını, boşanma kararının kesinleştirilmesini ve isteği doğrutultusunda Adana İl Müdürlüğünde müvekkilin kızlık soyadının tekrar kullanılması sorumluluğunu aldığını beyan etmiştir. Davacı şimdilik başkaca hak ve alacağı olmadığını beyan etmiştir.

3-Avukatın vekalet ücreti 2018 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca belirlenen  tutar olan X TL’dir. KDV söz konusu ücrete dahil değildir. KDV tutarı %18 üzerinden X TL’dir. Avukat aldığı ücretin karşılığında fatura kesecek ve müvekkile verecektir.

4-Anlaşmalı boşanma için mahkeme veznesine ödenmesi gerekli olan 250 TL tutarlı harç ve gider avansı müvekkil tarafından ödenecektir. Boşanma kararının kesinleşmesi ile söz konusu gideri avukat vezneden tahsil ederek Müvekkilin belirteceği IBAN numarasına gönderecektir.

Avukatlar                                                                     Müvekkil

Adana Boşanma Avukatı Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 25 Mayıs 2020 18:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.