Anlaşmalı Boşanma Avukatlık Sözleşmesi Örneği

Son Güncelleme Tarihi

Anlaşmalı Boşanma Avukatlık Sözleşmesi Örneği


 AVUKATLIK SÖZLEŞMESİ

           

1-İşbu Sözleşme Avukat X  ile müvekkil X arasında akdolunmuştur. Sözleşmede geçen Avukat ibaresinden Avukat X müvekkil ibaresinden X anlaşılacaktır.

2-Avukat, Müvekkilin eşi ile olan ANLAŞMALI BOŞANMA davasının her aşamasını, boşanma kararının kesinleştirilmesini ve isteği doğrutultusunda Adana İl Müdürlüğünde müvekkilin kızlık soyadının tekrar kullanılması sorumluluğunu aldığını beyan etmiştir. Davacı şimdilik başkaca hak ve alacağı olmadığını beyan etmiştir.

3-Avukatın vekalet ücreti 2018 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca belirlenen  tutar olan X TL’dir. KDV söz konusu ücrete dahil değildir. KDV tutarı %18 üzerinden X TL’dir. Avukat aldığı ücretin karşılığında fatura kesecek ve müvekkile verecektir.

 

4-Anlaşmalı boşanma için mahkeme veznesine ödenmesi gerekli olan 250 TL tutarlı harç ve gider avansı müvekkil tarafından ödenecektir. Boşanma kararının kesinleşmesi ile söz konusu gideri avukat vezneden tahsil ederek Müvekkilin belirteceği IBAN numarasına gönderecektir.

 Avukatlar                                                                     Müvekkil

Adana Boşanma Avukatı Saim İNCEKAŞ

bir yorum bırakın

error: Kopyalama, kısıtlı içerik ve diğer özellikleri sadece kayıtlı üyeler kullanabilir. Menü>Üyelik sekmesinden detaylı bilgi edininiz.