Ana Reklam Sözleşmesi Örneği

Kas 10, 2019 | Şirketler Hukuku Avukatlığı

REKLAM ANA SÖZLEŞMESİ

Sözleşmenin Tarafları

  1. A) ……………………………..

……………………………..

(Ajans olarak anılacaktır)

  1. B) ……………………………..

……………………………..

(Reklam veren olarak anılacak)

Madde 1- Konu ve Kapsam

Reklam verenin firmasının reklamı için

–    Verilecek hizmetlerin tanımlanması ve ne şekilde işletileceği,

–    Çalışma şekil ve koşulları.

Madde 2- Tarafların Yükümlülükleri

Ajans, yukarıdaki amaçlar doğrultusunda Reklam veren ile tam bir işbirliği içinde çalışmayı, verdiği hizmetin kalitesini korumak ve yükseltmek için her türlü çabayı göstermeyi kabul ve taahhüt eder.

Reklam veren ise, anlaşma kapsamı doğrultusunda Ajans’la her alanda işbirliği yapmayı, özellikle doğru ve eksiksiz bilgi vermeyi, tanımlanan hizmetin yürütülmesinde Ajans’ı tek sorumlu olarak görmeyi, kabul ve taahhüt eder.

Madde 3- Gizlilik

Ajans, reklam veren’den aldığı ve/veya reklam veren adına yürütülen ve karşılığı reklam veren’ce ödenen araştırmalardan elde ettiği bilgileri, reklam veren’in izni olmadan hiç kimseye vermemeyi paylaşmamayı taahhüt eder. Bu taahhüt anlaşma bittikten sonrası için de geçerlidir.

Madde 4- Ajans Hizmetleri

Reklamın (kartvizit ebatlı, statik) ilgili mecra ve program da yayınlanmasını sağlamaktadır. Reklamın gösterimi, ……’de yayınlanan “……” adlı program için on iki (12) bölüm firma standı kurularak 5 firma tanıtım vtr’si yayınlanacaktır.

Mücbir sebepler dışında, programın yayımdan kaldırılması, yayımın durdurulması vb. durumlarda kalan logo yayın sayısı, bir başka TV ya da dizide elden geldiğince uygun şekilde telafi edilerek yayınlatılacaktır.

Madde 5- Ücret Kapsamı ve Uygulaması

  1. maddede tanımlanan iş adına belirlenen ücret TV 8’de yayınlanan “…….” adlı program içinde ……’ın on iki (12) bölüm standı kurularak tanıtım vtr’si yayınlanmasına karar geçerlidir.

Madde 6- Ödemeler

…… YTL + KDV

Ödeme Şekli: %50’si sözleşme sonrası peşin geri kalan 30 günlük çek.

Yukarıda belirtilen ücret karşılığında reklam veren, aşağıda belirtilen ürünlerini, ajansın belirteceği …… adresine teslim edecektir. Kargo ile gönderilecek ürünlerin kargo ücreti ürünleri gönderen firma tarafından karşılanır.

Madde 7- Anlaşmanın Sona Erdirilmesi

İşbu sözleşme “……” adlı programın içinde “……”in standının kurularak her program 5 sn. tanıtım vtr’si on iki (12) bölüm yayınlanmasına kadar geçerlidir.

Tarafların mutabakatı ile tam hizmet veya yine proje bazında yeni anlaşmalar düzenlenebilecektir.

Madde 8- Uyumsuzlukların Çözümü

İşbu sözleşmeden doğabilecek anlaşmazlıklar öncelikle, tarafların yönetimlerince karşılıklı görüşme ile çözüme kavuşturulmaya çalışılacaktır. Aksi halde hal mercii, …… Mahkemeleri ve İcra Daireleridir.

Madde 9- İşbu sözleşme, bu madde dahil 9 (dokuz) madde ve 2 (iki) sayfadan ibaret olup, iki nüsha halinde taraflarca ../../…… tarihinde imzalanmıştır.

 

Reklam Veren                                                                   Reklam Ajansı

Kaşe – İmza                                                                       Kaşe – İmza

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukat

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.