Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ana babanın dinleri gözetilerek dinî bayramları içerir şekilde kişisel ilişki düzenlemelidir- Yargıtay Kararı

Ana babanın dinleri gözetilerek dinî bayramları içerir şekilde kişisel ilişki düzenlemelidir

Toplanan delillerden tarafların Zile ilçesinde yaşadıkları anlaşılmaktadır. Her ayın ikinci ve dördüncü haftası Pazar günü 09.00 ile 18:00 saatleri arası yatısız olarak, dini bayramların ikinci günü 08.00-19.00 saatleri arasında yatısız olacak şekilde ilişki kurulması yetersiz olup, kişisel ilişkinin amacına uygun düşmediği gibi babalık duygularının da tatminine elverişli değildir.

Velayeti anneye verilen müşterek çocukla baba arasında, dini bayramlarda ve her ayın belirli haftalarında, hafta sonu yatılı olacak şekilde kişisel ilişki kurulması gerekirken yazılı şekilde karar verilmesi doğru görülmemiştir. (Y2HD, 08.07.2014, E. 2014/5529, K. 2014/15717.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 21 Nisan 2020 14:23

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.