ALIM(İŞTİRA) SÖZLEŞMESİ ÖRNEĞİ

(Düzenleme Şeklinde) İŞTİRA SÖZLEŞMESİ

…Ada … Pafta … Parselde adıma kayıtlı  taşınmazın Medeni Kanun’un ilgili maddelerine göre; sözleşme tarihinden başlamak ve … sene içinde kullanılmak ve başkasına temlik etmemek kaydıyla; bedeli ödendiği takdirde (…)’ya satın alma (iştira) hakkını tanıdığımı bu hakkın tapuya şerh verilmesini istediğimi satın alma hakkının süresi içinde kullanılmaması halinde hakkın düşmüş (sakıt) olacağını bildiririm.

(…)’nın malik bulunduğu yukarıda yazılı taşınmaz üzerine tanınmış olan satın alma (iştira) hakkını, yukarıda bildirilen koşullarla kullanacağımı bildiririm.

Satın Alma Hakkı Tanıyan                                                    Satın Alma Hakkı Tanınan

İsim                                                                                        İsim

İmza                                                                                       İmza

Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 22:25

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.