Aileye Uzaklık Nedeniyle Cezaevi Nakil Talebi Dilekçesi

Aileye Uzaklık Nedeniyle Cezaevi Nakil Talebi Dilekçesi

ADALET BAKANLIĞI

CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

TALEPTE BULUNAN : X T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda hükümlü

KONU                                   :Ceza evi nakil talebidir.

AÇIKLAMALAR                 :

Şu an X T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda hükümlü olarak bulunmaktayım.

Benim X T Tipi kapalı ceza evinde olmam ailemi sadece 2 ayda bir ya da birkaç 3 ayda bir yanıma gelip gitmesi hem beni hem de ailemi ciddi anlamda mağdur etmiştir. Zira ailem X ilinde ikamet ettiği için yakın bir ceza evine nakil edilmesini talep etmekteyim. Eşim ve henüz bir yaşında olan kızım X uzun süre göremediğimden psikolojik ve sosyal açıdan da sıkıntılar yaşamaktayım.

Kızımın yaşının küçük olması Psikolojik ve duygusal gelişimi için beni görmesi gerekmektedir. Çocuğun ana ve babasının her ikisiyle de düzenli bir biçimde kişisel ilişki kurması ve doğrudan görüşmesi onun sağlıklı bir birey olarak özellikle duygusal ve psikolojik gelişimi açısından gereklidir. Ancak X  ilinin X iline uzak olması nedeniyle ailem arada da olsa gelip beni görmeleri çok zor olmaktadır.

X ili ve çevresinde bulunan illerden bir ceza infaz kurumuna nakil edilmem halinde ailemin ve benim mağduriyetim ortadan kaldırılacaktır. Nakil edilmem halinde tüm masraflar ben ve ailem tarafından karşılanacaktır.

Uzun bir süredir tutuklu bulunmam ailemi sürekli görmemiş olmam beni ciddi anlamda psikolojik bir durumu koymuş ve aileme ihtiyaç duymaktayım.

Kapalı ceza evinde hükümlü olarak bulunmaktayım. Aileme yakın olmam için talepte bulunduğum ceza evine gelmem durumunda MASRAFLAR tarafıma ait olması göz önüne alınarak mağduriyetimin giderilmesine talep etmekteyim.

TALEP                         :Yukarıda açıklanan nedenler ile AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞ OLDUĞUM CEZA İNFAZ KURUMLARINDAN BİRİNE  NAKLİMİN YAPILMASINA NAKİL MASRAFLARININ TARAFIMA AİT OLMAK ŞARTI İLE aşağıda belirtilen ceza evlerinden birine getirilmeme karar verilmesini arz ve talep ederim.

TALEPTE BULUNAN

NAKİL ADRESLERİ  :

  1. X M TİPİ KAPALI CEZA EVİ
  2. X KAPALI CEZA EVİ-VAN
  3. X T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
  4. X E TİPİ KAPALI CEZA EVİ
  5. X M TİPİ KAPALI CEZA EVİ

Son düzenleme tarihi 18 Mayıs 2020 13:48

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.