Aileye Uzaklık Nedeniyle Cezaevi Nakil Talebi Dilekçesi

May 18, 2020 | Ceza Hukuku

Aileye Uzaklık Nedeniyle Cezaevi Nakil Talebi Dilekçesi

ADALET BAKANLIĞI

CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

ANKARA

TALEPTE BULUNAN : X T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda hükümlü

KONU                                   :Ceza evi nakil talebidir.

AÇIKLAMALAR                 :

Şu an X T Tipi Kapalı Ceza İnfaz kurumunda hükümlü olarak bulunmaktayım.

Benim X T Tipi kapalı ceza evinde olmam ailemi sadece 2 ayda bir ya da birkaç 3 ayda bir yanıma gelip gitmesi hem beni hem de ailemi ciddi anlamda mağdur etmiştir. Zira ailem X ilinde ikamet ettiği için yakın bir ceza evine nakil edilmesini talep etmekteyim. Eşim ve henüz bir yaşında olan kızım X uzun süre göremediğimden psikolojik ve sosyal açıdan da sıkıntılar yaşamaktayım.

Kızımın yaşının küçük olması Psikolojik ve duygusal gelişimi için beni görmesi gerekmektedir. Çocuğun ana ve babasının her ikisiyle de düzenli bir biçimde kişisel ilişki kurması ve doğrudan görüşmesi onun sağlıklı bir birey olarak özellikle duygusal ve psikolojik gelişimi açısından gereklidir. Ancak X  ilinin X iline uzak olması nedeniyle ailem arada da olsa gelip beni görmeleri çok zor olmaktadır.

X ili ve çevresinde bulunan illerden bir ceza infaz kurumuna nakil edilmem halinde ailemin ve benim mağduriyetim ortadan kaldırılacaktır. Nakil edilmem halinde tüm masraflar ben ve ailem tarafından karşılanacaktır.

Uzun bir süredir tutuklu bulunmam ailemi sürekli görmemiş olmam beni ciddi anlamda psikolojik bir durumu koymuş ve aileme ihtiyaç duymaktayım.

Kapalı ceza evinde hükümlü olarak bulunmaktayım. Aileme yakın olmam için talepte bulunduğum ceza evine gelmem durumunda MASRAFLAR tarafıma ait olması göz önüne alınarak mağduriyetimin giderilmesine talep etmekteyim.

TALEP                         :Yukarıda açıklanan nedenler ile AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞ OLDUĞUM CEZA İNFAZ KURUMLARINDAN BİRİNE  NAKLİMİN YAPILMASINA NAKİL MASRAFLARININ TARAFIMA AİT OLMAK ŞARTI İLE aşağıda belirtilen ceza evlerinden birine getirilmeme karar verilmesini arz ve talep ederim.

TALEPTE BULUNAN

 

 

NAKİL ADRESLERİ  :

  1. X M TİPİ KAPALI CEZA EVİ
  2. X KAPALI CEZA EVİ-VAN
  3. X T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
  4. X E TİPİ KAPALI CEZA EVİ
  5. X M TİPİ KAPALI CEZA EVİ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.