Ailenin Korunmasına Dair Kanuna dayanılarak verilmiş olan koruma tedbirinin “değiştirilmesine” ilişkin kararlar temyize tabi değildir- Yargıtay Kararı

Nis 29, 2020 | Uygulama

Ailenin Korunmasına Dair Kanuna dayanılarak verilmiş olan koruma tedbirinin “değiştirilmesine” ilişkin kararlar temyize tabi değildir

Temyiz edilen karar, 4320 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanuna göre alınmış olan tedbirin, karan veren mahkemece kaldmlmasına ilişkin olup, sözü edilen yasaya dayanılarak verilmiş olan tedbir kararımn temyizi kabil olmadığı gibi, koruma tedbirinin değiştirilmesi ve kaldmlmasına ilişkin kararlar da temyize tabi değildir. Bu bakımdan temyiz isteğinin reddine karar vermek gerekmiştir.(Y2HD, 01.03.2011, E. 2010/13881, K. 2011/3465.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.