Ailenin Korunması Tedbir Talebi Dilekçesi

4320 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun eşler ve çocuklar arası şiddet, tehdit ve hakaretin engellenmesi amacını taşımaktadır. Bu kanuna dayanarak yazılması gereken Ailenin Korunmasına Yönelik Tedbir Talep Dilekçesi aşağıdaki gibidir.

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

TEDBİR İSTEYEN         

ŞİKAYETÇİ EŞ :…….

 

VEKİLİ                           :Avukat Saim İNCEKAŞ- Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

 

KARŞI TARAF

DAVALI EŞ                   :…….

 

KONU                           : 4320 Sayılı Yasa Gereğince Tedbir Talebimiz Hk.

AÇIKLAMALAR : Müvekkilimiz ile karşı taraf davalı eş ……. tarihinden beri evli olup evlilik kayıtları, ……. İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, ……. Aile Sıra No ve ….. Sıra Nodadır. Tarafların bu evliliklerinden ../../…. doğumlu ……. isimli çocukları bulunmaktadır.

                                       Davalı eş evlilik birliğinin kendisine yüklediği edimleri yerine getirmemekte olup müvekkilimiz kendisine bunu hatırlattığında ise şiddete başvurmaktadır. Davalı eve gece geç vakitlerde alkollü olarak gelmekte olup müvekkilimizi dövmektedir. Buna ilişkin doktor raporları ektedir.

                                       Bu nedenlerle 4320 Sayılı Yasa uyarınca mahkemenizden davalı eş aleyhine tedbir kararı verilmesi için bu başvurunun yapılma zorunluluğu doğmuştur.

NEDENLER : 4320 Sayılı Yasa ve İlgili Mevzuat

DELİLLER                     : Doktor raporları, Nüfus Kaydı, tanık beyanları vs.

İSTEM SONUCU           : Arz edilen nedenlerle davalı eş hakkında aile içi şiddetin doğmaması için gerekli tedbir kararının verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. …….

 

                                                                                                         ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

                                                                                                                       …….

 

Ailenin Korunması Tedbir Dilekçesi

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Sağ tıklama özelliği kapalıdır.