Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Velayet Sahibi Velinin Çocuk Adına Yurtdışı Çıkış İzni Talebi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

İHTİYATİ TEDBİR TALEPLİDİR

DOSYA NO               :

DAVACI                   : ….’e velayeten ….

VEKİLİ                     : Av.

DAVALI                   :

KONU                       : Tedbiren Shengen vize başvurusu için muvafakat verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR    :

’in 18 yaşını doldurana kadar yasal velisi …. ile birlikte Yurtdışı çıkış işlemleri için vize başvurularında bulunabileceği ve yurtdışına seyahat edebileceğine dair iznin Mahkemenizce hüküm altına alınmasına karar verilmesini dava dilekçemiz ile birlikte talep etmiştik.

Bu yaz tatili için davacı müvekkil …’ya Shengen vize başvurusu yapacağından davamız sonuçlanıncaya kadar tedbiren muvafakat verilmesini istemek zorunlu olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarda açıklanan nedenlerle ….’in ……. Yaz sezonu için yasal velisi olan annesi ile birlikte Fransa’ya gidebilmesi için Shengen vize başvurusuna sunulmak üzere muvafakat verilmesine tedbiren karar verilmesini talep ederim.

Davacı Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir