Velayet Sahibi Velinin Çocuk Adına Yurtdışı Çıkış İzni Talebi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

İHTİYATİ TEDBİR TALEPLİDİR

DOSYA NO               :

DAVACI                   : ….’e velayeten ….

VEKİLİ                     : Av.

DAVALI                   :

KONU                       : Tedbiren Shengen vize başvurusu için muvafakat verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR    :

’in 18 yaşını doldurana kadar yasal velisi …. ile birlikte Yurtdışı çıkış işlemleri için vize başvurularında bulunabileceği ve yurtdışına seyahat edebileceğine dair iznin Mahkemenizce hüküm altına alınmasına karar verilmesini dava dilekçemiz ile birlikte talep etmiştik.

Bu yaz tatili için davacı müvekkil …’ya Shengen vize başvurusu yapacağından davamız sonuçlanıncaya kadar tedbiren muvafakat verilmesini istemek zorunlu olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarda açıklanan nedenlerle ….’in ……. Yaz sezonu için yasal velisi olan annesi ile birlikte Fransa’ya gidebilmesi için Shengen vize başvurusuna sunulmak üzere muvafakat verilmesine tedbiren karar verilmesini talep ederim.

Davacı Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir