Bağımsız Tedbir Nafakasının Artırılması Dava Dilekçesi

Bağımsız Tedbir Nafakasının Artırılması Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI:

VEKİLİ:

DAVALI:

DAVANIN KONUSU: Tedbir Nafakasının Artırılması

İDDİALARIN DAYANAĞI
OLAN BÜTÜN VAKIALARIN
AÇIK ÖZETLERİ                   :   

İDDİA EDİLEN HER BİR
VAKIANIN HANGİ DELİLLERLE
İSPAT EDİLECEĞİ                :

DAYANILAN HUKUKİ
SEBEPLER                              :

TALEP SONUCU                   :

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR                      :

  • Davalı eşim ile X  tarihinde evlendik. Bu evliliğimizden X doğumlu X ile X doğumlu X adlı iki çocuğumuz dünyaya gelmiştir.
  • X Aile Mahkemesinin X esas, X karar sayılı ilamıyla davacı için aylık 1.000 TL, küçük X için aylık 500 TL tedbir nafakası verilmesine karar verildi.Tedbir nafakası kararı X günü kesinleşmiş bulunmaktadır.
  • Davalının gelirindeki artış ve aradan geçen zaman sebebiyle hükmedilen tedbir nafakasının artırılması için dava açma zorunluluğu doğmuş bulunmaktadır.

DELİLLER                       : Nüfus aile kayıt tablosu, ekonomik ve sosyal durum araştırması

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 197, 200.

TALEP SONUCU: Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile davacı için verilen aylık 1.000 TL tedbir nafakasının 1.500 TL, küçük X için verilen aylık 500 TL tedbir nafakasının 1.000 TL’ye artırılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av. 

EKLİ BELGELER :

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • X Aile Mahkemesinin X esas, X karar sayılı ilamı.
  • Vekaletname

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Tıklayarak WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir