Kadının Erkek Eşin Soyadını Kullanması Dava Dilekçesi

Kadının Erkek Eşin Soyadını Kullanması Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

 

DAVACI                          : 

DAVALI                            : 

DAVA KONUSU              : Kadının Boşandığı Kocasının Soyadını Taşımasına İzin Davası

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR

  • Davalı ile X tarihinde evlendik. (Ekli belge: 1) Davalının başka bir kadınla yaşamaya başlaması üzerine açtığımız dava sonucunda X Aile Mahkemesinin X esas, X karar sayılı ilamıyla tarafların boşanmalarına karar verildi. (Ekli belge: 2) Boşanma kararı X günü kesinleşmiş bulunmaktadır.
  • Davacının çevresinde ünlü bir diş hekimi olması sebebiyle (Ekli belge:) müşteri portföyünün etkilenmemesi için boşandığı kocasının soyadını kullanmakta menfaati bulunmakta olup bunun kocaya bir zarar vermeyeceği de tarafımızdan ispat edilecektir. (Ekli belge: 4)

DELİLLER: Nüfus aile kayıt tablosu, tanık anlatımı, boşanma kararı örneği, işyeri ve vergi belgeleri

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 173 f. II.

TALEP SONUCU: Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile davacının boşandığı kocasının soyadını taşımasına izin verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av. 

EKLİ BELGELER:

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • Boşanma kararı örneği
  • İşyeri ve vergi belgeleri
  • Tanık listesi
  • Vekaletname

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Tıklayarak WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir