Eşine İlgisiz Davranan Erkek Boşanma Davasında Kusurludur

EŞİNE İLGİSİZ DAVRANAN ERKEĞİN KUSURLUDUR. Eşe karşı ilgisiz davranmak bir noktada duygusal ve psikolojik şiddet anlamını taşır. Mütemadiyen uygulanan duygusal şiddet çoğu zaman diğer eşi yıpratmak, çileden çıkmasını sağlayarak onu kusurlu düşürmek amacıyla kötüniyetli olarak kullanılan bir yöntemdir. Ne yazık ki ülkemizde ilgisizlik, duygusal ve psikolojik şiddet son derece fazla görülmektedir. Adana’da özellikle tarafımızca yönetilen boşanma davalarında bu hususa çok kez rastlamaktayız. Gerek erkek gerek ise kadının günümüz teknolojik cazibelerine kapılarak birbirlerini ihmal ettiği, bunu çoğu zaman kasten yaptıklarını söyleyebiliriz. Eşe karşı bu şekilde sergilenen ilgisizlik tek başına boşanma sebebi oluşturmaktadır.

Davalı-karşı davacı erkeğin eşine karşı ilgisiz davrandığı ve birlik görevlerini yapmadığı anlaşılmaktadır. Olayların akışı karşısında davacı-karşı davalı kadın da dava açmakta haklıdır. (2. YHD 2016/949 E. 2017/5576 K. 08.05.2017)

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Tıklayarak WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir