Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Eşine İlgisiz Davranan Erkek Boşanma Davasında Kusurludur

EŞİNE İLGİSİZ DAVRANAN ERKEĞİN KUSURLUDUR. Eşe karşı ilgisiz davranmak bir noktada duygusal ve psikolojik şiddet anlamını taşır. Mütemadiyen uygulanan duygusal şiddet çoğu zaman diğer eşi yıpratmak, çileden çıkmasını sağlayarak onu kusurlu düşürmek amacıyla kötüniyetli olarak kullanılan bir yöntemdir. Ne yazık ki ülkemizde ilgisizlik, duygusal ve psikolojik şiddet son derece fazla görülmektedir. Adana’da özellikle tarafımızca yönetilen boşanma davalarında bu hususa çok kez rastlamaktayız. Gerek erkek gerek ise kadının günümüz teknolojik cazibelerine kapılarak birbirlerini ihmal ettiği, bunu çoğu zaman kasten yaptıklarını söyleyebiliriz. Eşe karşı bu şekilde sergilenen ilgisizlik tek başına boşanma sebebi oluşturmaktadır.

Davalı-karşı davacı erkeğin eşine karşı ilgisiz davrandığı ve birlik görevlerini yapmadığı anlaşılmaktadır. Olayların akışı karşısında davacı-karşı davalı kadın da dava açmakta haklıdır. (2. YHD 2016/949 E. 2017/5576 K. 08.05.2017)

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir