Aile mahremiyetine ilişkin olayları başkalarına anlatmak duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Aile mahremiyetine ilişkin olayları başkalarına anlatmak duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir

Davalı kadının kıskançlık gösterdiği, eşine hakaret ettiği ve aile mahremiyetine ilişkin olayları başkalarına anlattığı, davacı kocanın da şiddet uyguladığı, ailesinin müdahalelerine sessiz kaldığı, eşini istemediğini beyan ettiği, boşanmaya neden olan olaylarda tarafların eşit kusurlu bulunduklarının anlaşılmasına göre davalının aşağıdaki bendin kapsamı dışında kalan temyiz itirazları yersizdir. (Y2HD, 17.10.2011, E. 2010/14662, K. 2011/15922.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir