Aileye Karşı Hakaret Nedeniyle Koruma Talebi

Aileye Karşı Hakaret Nedeniyle Koruma Talebi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE;

 

DOSYA NO               :.

DAVACI                   : .

VEKİLİ                     : .

DAVALI                  

 –

KONU                       :  6284 sayılı kanun gereği koruma talebidir.

AÇIKLAMALAR    : Yukarıda esas numarasını belirttiğimiz dosyamız ile davalı aleyhine boşanma davası ikame etmiş bulunmaktayız. Davalıya henüz dava dilekçesi tebliğ edilmemiştir, davalı ve ailesine müvekkilim tarafından boşanmak istenildiği sözlü olarak beyan edilmiştir. Bu beyanı üzerine müvekkilimin şu an bulunduğu annesinin evinde, müvekkilim, davalı ve ailesi ve özellikle annesi tarafından tehdit edilmektedir.

Davalı  X tarihinde saat: X suları arasında müvekkilin annesinin oturduğu X adresinin önüne gelerek, müvekkile ve annesine “X” şeklinde sokak ortasında bağırarak, komşularına karşı mahcup durumda bırakarak, müvekkili ve annesini tehdit etmiştir. Davalıya henüz boşanmada talepli dilekçe tebliğ edilmeden müvekkilimi ve ailesini bu denli rahatsız eden psikolojik baskı yapan, hakaret eden davalı ve ailesinin davayı öğrendikten sonraki yapacaklarından müvekkilim ve ailesi endişe duymaktadır.

Müvekkilim ve annesi işbu durumdan çok tedirgin olmakla, evlerinden dışarı çıkamamaktadırlar. Davalı ve annesi X hakkında X Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk, Savcılık dosya numarasını aşağıda mahkememiz bilgilerine arz ediyor, 6284 sayılı kanun gereği müvekkil ve ailesinin can ve mal güvenliğinin sağlanması için gerekli önleyici tedbirlerinin ivedilikle alınmasını saygılarımızla vekaleten  arz ve talep ediyoruz.

Savcılık Dosya Numarası:

                                                                                   Davacı Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir