Aile Mahkemesinden Uzaklaştırma Talep Dilekçesi

Ara 21, 2019 | Dilekçeler

 ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ SAYIN HÂKİMLİĞİ’NE

Tarih

“TEDBİR NAFAKASI TALEPLİDİR”

İSTEMDE BULUNAN

DAVACI                               :

DAVALI                               :

KONU                                   : Davalı tarafından gördüğüm fiziksel, psikolojik, cinsel, ekonomik şiddet [maruz kaldığınız şiddet biçimine ilişkin bilgi veriniz] nedeni ile Sayın Mahkemenizden, 6284 SAYILI AİLENİN KORUNMASI VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ HAKKINDA KANUN uyarınca ilgili tedbirlerin alınması hakkında talep ve beyanlarımın sunulmasıdır.

AÇIKLAMALAR :

Müvekkilimizin hala boşanma davası halihazırda devam etmekte olup fiilen ayrı yaşadığı eşinden, tarafına karşı hakaret, tehdit eylemleri hala sürekli olarak devam etmektedir. Psikolojik olarak da oldukça yıpranmıştır. Bu hakaret ve tehditlerin süregelen şekilde gerçekleşmesi de onu oldukça yıpratmakta olup korkusundan dışarı bile çıkamamaktadır.

X tarihinde …..AİLE MAHKEMESİNDEN boşanma davası açan …….hem asılsız iddiaları ile baskıya devam ediyor hem de telefon yolu ile şiddete devam etmektedir.

Müvekkil ……. ile X tarihinde evlenmiş o tarihten (…den) başlayarak; (…den) sonra itibaren eşinin ve ailesinin fiziki, ekonomik ve psikolojik şiddetine maruz kalmıştır. …….. müvekkilimi sürekli olarak ALDATMIŞ eşini bırakıp başka kadınlarla beraber olmuştur. Fakat bu dönemlerde hem çocuğuna hem de kendisine yönelik şiddet son bulmamıştır.

Müvekkil eşinden gördüğü fiziksel ve psikolojik şiddete dayanamamış ve adli makamlara başvurmuştur. Bu kapsamda …….. Asliye Ceza Mahkemesinde 2015/845 E. numarası ile açılan davada kasten yaralama ve hakaret suçlarından hüküm giymiştir.

Gerek müvekkilimizin  gerekse yanında kaldığı ailesinin ve aynı binada birlikte yaşayan kimselerin güvenliğinin ve esenliğinin sağlanmasını teminen, 6284 sayılı Ailenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un tanıdığı yetki ve sağladığı olanaklar çerçevesinde, gerekli koruma tedbirlerinin alınarak uygulanmasına karar verilmesini istemek zorunluluğumuz doğmuştur.

SONUÇ VE TALEP :

Yukarıdaki açıklamalardan dolayı Sayın Mahkemenizden, Şiddet tehdit ve hakaretlerde bulunmasının önlenmesi, Müşterek olarak yaşadığımız, X adresinde yer alan evden ve benim bulunduğum yerlerden

DERHAL UZAKLAŞTIRILMASI VE YAKLAŞMAMASININ SAĞLANMASI,

Müşterek çocukla ilgili olarak kişisel ilişkinin kaldırılması veya sınırlandırılmasına,

Şahsımı ve yakınlarımı İLETİŞİM ARAÇLARI İLE RAHATSIZ ETMEMESİ,

[varsa] silahının müsadere edilmesini,

Şiddet uygulayan aynı zamanda evin geçimini sağlayan ve ekonomik olarak katkıda bulunan kişi olması sebebiyle, TEDBİR SÜRESİNCE TEBDİR NAFAKASINA HÜKMEDİLMESİNE 

Ayrıca 6284 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile ilgili mevzuat uyarınca GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİN Mahkemeniz tarafından verilerek, gecikmeksizin, İVEDİLİKLE 6 AY SÜRE İLE TEDBİR KARARI VERİLMESİNİ  TALEP EDERİM.

 

Saygılarımla,

İSTEMDE BULUNAN DAVACI

Adana Avukatı Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aile Mahkemesinden Uzaklaştırma Talep Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.