Aile Mahkemesi Ara Karar Örneği

Oca 14, 2019 | Boşanma Avukatı, Medeni Usul Hukuk Muhakemesi

T.C. KAYSERİ 2. AİLE MAHKEMESİ

ESAS NO : 
CELSE NO :
CELSE TARİHİ : 
HAKİM :
KATİP : 

Belirli gün ve saatte celse açıldı. Davacı Osman P., Davalı Kurum Vekili Av. Kazım E. hazır, açık yargılamaya devam olundu. Niğde Sulh Hukuk mahkemesinden istenen ilam örneği geldi. Çocuklardan Yunus Cnin sürekli zekâ geriliği nedeniyle kısıtlanarak kendisine Mustafa S/nin vasi olarak tayin edildiğine ilişkin bulunduğu anlaşıldı. İlam örneği okundu, dosyasına kondu. Davacıdan soruldu: “-Daha önceki beyanlarımı tekrar ederim, eksiklikler giderilsin” dedi. Davalı kurum vekilinden soruldu: eksiklikler giderilsin dedi. Dosya incelendi.

G.D:

1- Davanın kısıtlanan çocuk Yunus C/nin vasisi Mustafa S/ye yöneltilmesine, vesayet kararı ile birlikte dava dilekçesinin bir örneğinin meşruhattı olarak kendisine tebliğine, masrafm avanstan karşılanmasına,

2- Tarafların davayla ilgili (varsa tanık dahil isim ve adresleri ile birlikte) tüm delillerini bildirmeleri için kendilerine gelecek celseye kadar mehil verilmesine; Bu nedenle duruşmamn, defter durumu dikkate alınarak 28/05/2014 günü saat 10:00’a bırakılmasına karar verildi.28/04/2014

Katip 98772                                            Hakim 4868

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.