Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Aile konutuyla ilgili devir işleminin iptali isteğinin reddinde vekalet ücreti verilir- Yargıtay Kararı

Aile konutuyla ilgili devir işleminin iptali isteğinin reddinde vekalet ücreti verilir

Davacının aile konutuyla ilgili devir işleminin iptali isteği reddedildiğine göre, her üç davalı yararına tek bir vekalet ücreti takdir edilmesi gerekirken, davalılardan sadece ikisi yararına vekalet ücreti takdir edilmesi isabetsiz olduğu gibi, yargılama giderleri yönünden de ret ve kabul edilen kısımlar gözetilmeksizin tüm giderlerden davalı kocanın sorumlu tutulması da doğru değildir.(Y2HD, 15.02.2011, E. 2010/22976, K. 2011/2458)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 24 Nisan 2020 19:03

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.