Aile Konutuna El Atmanın Önlenmesi Dava Dilekçesi

Aile Konutuna El Atmanın Önlenmesi Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI:

VEKİLİ:

DAVALI:

DAVA KONUSU: Aile Konutuna El Atmanın Önlenmesi Davası

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR:

  • Davalı X ile X tarihinde evlendik. Bu evliliğimizden X doğumlu X ile X doğumlu X adlı iki çocuğumuz dünyaya gelmiştir. (Ekli belge: 1)
  • Davalı X kendisine ait olan X parselde tapuya kayıtlı bulunan taşınmazın X numaralı bağımsız bölümdeki meskenini (Ekli belge: 2) evlilik birliğimizin devamı sırasında aile konutu olarak özgülemiştir.
  • Davalı X, el ve işbirliği içinde olduğu kardeşi X’in dava konusu konutu kendisine tahsis ettiğini ileri sürerek konuta yerleşmiş durumda olup tüm ihtar ve uyarılara rağmen (Ekli belge: 3) konuttan ayrılmadığından dava açmak zorunda kaldık. (Ekli Belge: 4)

DELİLLER                       : Nüfus aile kayıt tablosu, tanık anlatımı, tapu kayıt örneği, ihtar yazısı.

HUKUKİ SEBEPLER: TMKm. 194.

TALEP SONUCU: Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile el ve işbirliği içinde bulunan davalıların X parselde tapuya kayıtlı bulunan taşınmazın X numaralı bağımsız bölümdeki meskene el atmasının önlenmesine karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av.

EKLİ BELGELER

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • Tapu kayıt örneği
  • İhtar örneği.
  • Tanık listesi.
  • Vekaletname

Son düzenleme tarihi 26 Nisan 2020 16:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.