Aile Konutu Şerhine İtiraz Dilekçesi

Tem 1, 2019 | Boşanma Davası Dilekçeleri

ADANA ( ) AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO                     : 


BEYANDA BULUNAN

DAVALI                        

VEKİLİ                         : Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana

D.KONUSU                     :Davacı tarafın Aile Konutu Şerhi Verilmesine İlişkin İstemine Karşı İtirazlarımızın Sunulması Hakkındadır.

AÇIKLAMALAR              :

 

Davacı ile Müvekkilimiz 0000 yılında evlenmişler. İlk başlarda düzenli ve mutlu yürüyen evlilik birliği bozulmuş. Davacı müvekkile karşı normal bir evlilik birliğinde beklenenin aksine saygı, sevgi ve hoşgörüden uzak temel yükümlülüklerini bile yerine getirmemiştir. Bu nedenle 000 Aile Mahkemesinde müvekkilimiz boşanma davası açma gerekliliğinde bulunmuştur.

 

Öncelikle Aile Konutu eşler için maddi ve manevi anlam ve değeri olan meskendir. Davacının aile konutu şerhi verilmesine ilişkin istemi buranın maddi manevi önemi ve ihtiyaç olması değil tamamen kötü niyetinden kaynaklanmaktadır. Kendisinin tek amacı Müvekkilimize zarar vermektir yoksa kendisi kutsal evlilik birliği içinde ne kızını ne de eşini önemsemiştir.

Davacının evin kredi taksitlerine ilişkin tamamına yakın kısmını kendisinin ödediğine dayanan ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır.  

Kaldı ki bu aile konutu şerhinin konulmasına ilişkin talebin Yüce Mahkemeye sunulması, mahkememizi yersiz yere meşgul edecektir. 000000 Esas Dosya numarasından anlaşılacağı üzere davamızdan feragat etmiş bulunmaktayız yani evlilik birliği hukuken devam etmektedir. Bilindiği üzere  TMK Madde 194/3 : Aile konutu olarak özgülenen taşınmaz malın maliki olmayan eş, tapu kütüğüne konutla ilgili gerekli şerhin verilmesini isteyebilir. Buradan hareketle Davacı aile konutu için şerh konulmasını ilgili Tapu Müdürlüğünden talep edebilir. Bu yargılamaya ihtiyaç duyulmayan bir talep olup bunun için dava açılması oldukça yersizdir bu sebeple davanın reddini talep ediyoruz.

                                                                    DAVALI VEKİLİ

Aile Hukuku ve Boşanma Avukatı Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aile Konutu Şerhine İtiraz Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.