Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Aile Konutu Kaydının Silinmesi Talebi

ADANA ( ) AİLE  MAHKEMESİNE

DAVACI :

VEKİLİ                                       : Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana/Seyhan

DAVALI :

KONU : Aile Konutu Kaydının Silinmesi İstemi.

AÇIKLAMALAR :

1-) Müvekkilimin başvurusu sonucu , …/…/… tarihinde, … Mahkemesi …/…E., …/…K. sayılı kararıyla, … sayılı taşınmazda bir aile konutu tesis etmiştir.

2-) Müvekkilimin aile konutu sona ermiştir, bu nedenle tapu kütüğündeki kaydın silinebilmesi istemde bulunma zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER : 4721 S. K. m. 194 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Tapu kaydı, mahkeme kararı ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, … Aile Konutu için  tapuya … sayılı olarak yapılan kaydın silinmesine karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim.  …/…/…

Davacı Vekili

Av.

Aile Hukuku ve Boşanma Avukatı Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 13 Ocak 2020 13:34

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.