Ağaç Kesiminde Tedbirsizlik Nedeniyle Ölüme Yol Açma Savcılığa Şikayet Dilekçesi

Ağaç Kesiminde Tedbirsizlik Nedeniyle Ölüme Yol Açma Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

SORUŞTURMA NO   :

ŞİKAYET EDEN         :

ŞÜPHELİLER            :

SUÇ                             : TCK .. ve ilgili yasal hükümler

SUÇ TARİHİ              :

AÇIKLAMALAR

X günü oğlum çalıştığı sırada bir ağacın altında kalarak vefat etmiştir. Başsavcılığınız nezdindeki X soruşturma numaralı dosya ile oğlum …. ölümü şüpheli görünmüş ve soruşturulmaya başlamıştır.

Oğlum X tarihinde X’ya ait çam ağaçlarının kesim işi ile ilgileniyordu. Oğlum çalıştığı sırada bir ağacın altında kalarak feci şekilde can vermiştir.

Kızım X abisinin yaralandığı haberini aldığında ivedi bir şekilde olay mahalline gitmiştir. Olay mahalline geldiğinde abisinin vefat haberini almış ve etrafta hiçbir güvenlik önleminin olmadığını fark etmiştir.

Çam ağaçlarının kesimin işi için gerekli olan önlemleri almadığı için oğlumun ölümüne sebebiyet vermişlerdir. İş bu nedenle TCK madde 83 uyarınca oğlumun ihmal suretiyle ölümüne sebep olan X şikayetçi ve davacıyım.

HUKUKİ NEDENLER           : TCK ve ilgili yasa maddeleri,

DELİLLER                             : X tarihli ölüm tutanağı, keşif, tanık, sair deliller.

NETİCE-İ TALEP                  : Şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak suç delillerinin tespiti için gerekli emniyet birimlerine müzekkere yazılmasını akabinde iddianame düzenlenmek suretiyle kovuşturmanın yapılarak şüphelinin eylemine uyan TCK veya sair mevzuat gereğince cezalandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. tarih

Şikâyet Eden

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 10:07

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.