Adli Tıp Raporuna Karşı İtiraz Dilekçesi

Ara 2, 2019 | Tazminat Davası Avukatlığı

X ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNE

DOSYA NO                          :

GÜNÜ :

KUSUR RAPORUNA İTİRAZ

EDEN DAVALI    :

VEKİLİ                   : Av.

DAVACI                :

VEKİLİ                   : Av.

KONUSU :ATK Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığınca düzenlenen 01.11.2018 Tarihli   kusur raporuna itirazlarımızın sunumu ile Adli Tıp Genel kurulundan  itirazlarımız doğrultusunda yeniden rapor aldırılması istemidir.

AÇIKLAMALAR  :

ATK Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığınca düzenlenen  raporu kabul etmiyoruz.

Düzenlenen rapor şu yönlerden hakikata aykırıdır.

ATK raporu dosya üzerinde yapılan yüzeysel incelemeye dayalı verilmiştir. Cevap dilekçemizde de dile getirdiğimiz üzere kaza mahallinde yapılacak mukayeseli keşfe dayalı kusur tespiti yoluna gidilmesi gerekmektedir. Bu konuda birden çok yüksek mahkeme kararında bu husus açıkca dile getirilmiştir. Bu nedenle mahallinde talimat yoluyla keşif yapılarak olaya uygun düşen kusur raporu aldırılmasını talep etmekteyiz.

Dilekçemiz ekinde X  Asliye Hukuk Mahkemesince yapılan mukayeseli keşfe dayalı düzenlenen X tarihli X imzalı kusur raporunu sunuyoruz.

Sunulan rapor kaza esnasında davalının da içinde yer aldığı X plaka sayılı araç ile müvekkil şirkete ait olan X plaka sayılı aracın kazası yönünden kazanın hemen sonrasında keşif sonrası düzenlenen rapordur.

Bahse konu rapora göre müvekkil şirket aracını kullanan davalı Hüseyin asli , davacıların içinde yer aldığı arcı süren şahıs tali kusurlu kabul edilmiş ise de aynı zamanda kara yolları 12. Bölge müdürlüğü Aşkale 121. Şu şefliği de kazanın oluşumunda tali kusurlu olarak kabul edilmiştir.

Bu nedenle mukayeseli keşfe dayanan bu rapora dayalı olarak dava dışında kalan ve tali kusurlu olan kara yollarının da davaya dahil edilmesini talep etmekteyiz.

3-Yukarıda ileri sürdüğümüz itirazlarımız doğrultusunda 1 nolu madde kapsamında ileri sürdüğümüz talep noktasında mahallinde keşif yapılarak yeniden keşfe dayalı kusur raporu aldırılmasına, Mahkemenizde aksi kanaat hasıl ise dilekçe ekinde sunulan kusur raporun aldırılması için dosyanın Adli Tıp Genel Kuruluna sevk edilerek itirazlarımız yönünden yeniden rapor aldırılmasını davalı vekili sıfatıyla saygıyla arz ve talep ederiz. tarih                                                           

   Kusur raporuna İtiraz Eden

                                                                           Davalı Vekili

Adana Avukatı – Avukat Saim İNCEKAŞ

ATK Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

ADANA … ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI’NA

DOSYA NO :

DAVALI :

VEKİLİ   :

KONU   : Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulunun …tarih ve sayılı raporuna itirazlarımızın sunulmasıdır.

AÇIKLAMA         : Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulunun belirtilen tarih ve sayılı raporunu kabul etmiyor ve itiraz ediyoruz. İtiraz nedenlerimiz ;

Gerek … Üniversitesi Tıp Fakültesinin ilgili birimlerinden aldırılan tıbbi belge ve tespitler ile gerek Adli Tıp Kurumunun kendi tespitleri birlikte ve bir bütün olarak incelendiğinde ; kaza nedeniyle davacı …’ın fiziki olarak hiçbir kalıcı sağlık bulgularının olmadığı açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Buna karşılık raporun sonuç kısmında belirtilen tespit tamamen davacının kendi anlatımlarına dayalı olarak verilen subjektif bir sonuçtur. Bu çerçevede “gece uyuyamama , iştah zorluğu , konuşma zorluğu , manevi ızdırap , psikolojisinin bozulduğu” gibi subjektif değerlendirmeler hastanın kazayı fırsata çevirerek hak etmediği maddi – manevi sonuçlara ulaşma gayretine yönelik doğru olmayan hastanın bilinçli ve kötü niyetli anlatımlarına dayalıdır. Bu yoldaki anlatımlar objektif tıbbi veri ve tespitlere dayanmadıkça itibar edilmemeli ve bunlara dayalı sonuca ulaşılmamalıdır.

SONUÇ VE TALEP             : Gerek yukarıda arz edilen nedenlerle ve gerekse re’sen takdir ve tespit edilecek diğer nedenlerle ; vaki rapora itirazımızın kabul edilerek adli tıp üst kurulundan yeniden rapor aldırılmasına karar verilmesi arz ve talep olunur.

Davalı Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

 1. recep

  kurt kuzuyu yemeye karar vermişse ,kuzunun dere kenarında yada tepede olması fark etmez..
  bizim ülkede güçlülere dokunulamaz ,dokunulursa hakkınızda deli raporualdırılmaya çalışılır..
  17 aralık 2013 ve deniz feneri davası sanıkları yargılanmadığı sürece kimse bu ülkede adaletten bahsedemez..
  metin feyzioğlu,edepsizlik ediyorsun zılgıtını yer ve hala o koltukta otururur..140.000 avukat adalet hak hukuk,avukatlık kamu görevi diye bir kelişimenin ardına sığınır..
  avukatlık muhasebecilik gibi serbest meslektir..para ile doğru orantılıdır..nekadar para o kaa..adalet…okey..

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.