Adli Kontrol Mazeret Dilekçesi

Adli Kontrol Mazeret Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

SORUŞTURMA NO                 :

SORGU NO                               :

MAZARET BİLDİREN

ŞÜPHELİ                                  :

MÜDAFİ                                    :

KONUSU                                 : X  tarihli müvekkil hakkında tesis edilen  Adli Kontrol kararıyla imza atma yükümlülüğüne  binaen MÜVEKKİLİN ANNESİNİN ÖLÜMÜ NEDENİYLE X ve X tarihlerinde  imza atma olanağının bulunmadığı için mazeretli sayılmasına karar verilmesine ilişkin dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR    : CMK Müdafisi olduğum şüphelinin görevi yaptırmamak için direnme suçunu işlediğinden bahisle  ……. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tutuklama talebiyle…… X Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiş, akabinde mahkemece yapılan sorgulama neticesinde şüphelinin ikametgahına en yakın bağlı bulunduğu polis merkezine  haftada 1 gün cumartesi günleri imza atması  suretiyle adli kontrol altında bulundurulmasına karar verilmiştir.

Söz konusu adli kontrol kararı gereği,  müvekkil herhangi bir aksatma olmaksızın bugüne kadar kendisine yüklenen tüm yükümlülükleri yerine getirmiş ve her hafta zamanında  imzasını atmıştır.

Ancak müvekkilin annesi X  tarihinde vefat etmiştir.  Gerekli defin  işlemlerinin yapılabilmesi için annesinin cenazesini memleketi olan Mardin’e  götürmek zorunda kalmıştır. Genç yaşta annesini kaybetmiş olması nedeniyle çektiği ağır üzüntü , telaş, taziyeye gelen  akrabaları ve kendisini toparlayamamasından dolayı elinde olmayan nedenlerle X tarihinde imza atacağı aklına gelmemiştir ve memlekette olduğu için atamamıştır.

Annesini defnettikten sonra tüm eş ,dost ve akrabalar  taziye için Mardin’e gitmiştir ve her gün merhum için dua edilmeye başlanmıştır.  Müvekkilde annesine son görevini yapmak için taziyeleri kabul etmektedir. Genç yaşta annesini kaybetmesiyle birlikte müvekkilin psikolojisi de oldukça kötüdür. Annesini kaybetmeden önce de psikolojik  destek almakta ve ilaçlar kullanmakta iken şimdi annesinin ölümü ile ne yazık ki psikolojik olarak daha kötü durumdadır. Müvekkilin annesini defnetmek için memleketi olan Mardin’e gitmesi  kendisini toparlayamaması, çektiği ağır üzüntü, telaş  ve taziyeleri kabul etmesi nedeniyle X tarihinde de imza atamayacaktır.

Müvekkilin imza atamama nedeni ile ilgili annesinin ölüm belgesi de dilekçemiz ekinde sayın makamınıza sunulmuştur. (EK-1: Ölüm Belgesi)

Yukarıda sunulan nedenlerle sayın makamınızdan müvekkilin X ve X tarihlerinde mazeretli sayılma hususunda karar verilmesi için işbu dilekçeyi verme zaruriyetimiz hasıl olmuştur.

İSTEM VE SONUÇ: Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerden dolayı müvekkilin X ve X  tarihlerinde adli kontrol hükümleri içerisinde mazeretli sayılmasına karar verilmesini CMK müdafi olarak saygıyla dilerim. tarih

   CMK MÜDAFİ

Ekler;

1-)Ölüm Belgesi

2-)Cmk Avukat Görevlendirme Yazısı                                                            

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 02:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.