Adli Kontrol Kararına İtiraz Dilekçesi

Şub 5, 2020 | Genel Yazılar

Adli Kontrol Kararına İtiraz Dilekçesi

X 1.SULH CEZA HÂKİMLİĞİNE

Gönderilmek Üzere

X 2. SULH CEZA HÂKİMLİĞİNE

 

İTİRAZ EDEN

(ŞÜPHELİ)                           :

 

MÜDAFİİ                             

KONU                                     : Müdafisi olduğum şüpheli hakkında Osmaniye 2.Sulh Ceza Hâkimliğince verilen 2020/ D. İş No sayılı adli kontrol tedbir kararının kaldırılması talebinden ibarettir.

 

AÇIKLAMALAR                   : Müvekkilim 01/02/2020 tarihinde Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığınca 2020/ sayılı Sor. dosyası ile yürütülen soruşturma neticesinde adli kontrol talebiyle Osmaniye 2. Sulh Ceza Mahkemesine sevk edilmiş, akabinde yapılan sorgu neticesinde şüpheli müvekkilimin Yurtdışına Çıkmaktan Yasaklanmasına ve haftada bir Pazar günleri saat 08.00-20.00 arasında ikametgâhına en yakın polis karakoluna müracaat edip imza atması suretiyle adli kontrol altında bulundurulmasına karar verilmiştir. Müvekkilin dosyada suçu işlediğine dair somut deliller mevcut değilken hakkında böyle bir karar verilmesi usul ve yasaya aykırıdır. Şöyle ki;

Müvekkilim hakkında verilen adli kontrol tedbir uygulandığı takdirde amacını aşacaktır. Kaldı ki, adli kontrol bir koruma tedbiri olup ceza amacı gütmemektedir. Müvekkil sabit bir ikametgâh sahibi olması, bu nedenle kaçmasının da söz konusu olmaması, delillerin karartılması gibi bir durumumun bulunmaması sebepleriyle müvekkilim hakkındaki adli kontrol tedbiri alınması kararının kaldırılması için itiraz etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER        : 5271 Sayılı Yasa madde 109 vd ve madde 267,268

SONUÇ VE TALEP             : Yukarıda açıklanan ve resen göz önünde bulundurulacak nedenlerle müvekkilim hakkında uygulanan CMK 109/3 vd. maddesinde yer alan adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına karar verilmesini Hakimliğinizden müdafien talep ederim. tarih

                                                                                       Şüpheli Müdafii

Av.

Etiketler:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adli Kontrol Kararına İtiraz Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.