Adli Kontrol İmza Kaldırma Dilekçesi

 ADANA 1. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE

Sunulmak Üzere

ADANA 7. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE

 

DEĞİŞİK İŞ NO   :

SORUŞTURMA NO          :

                                              

İMZA ATMA ŞEKLİNDE

ADLİ KONTROL UYGULANMASI

KARARINA

İTİRAZ EDEN (ŞÜPHELİ) :

MÜDAFİİ                             :

DİLEKÇENİN KONUSU     : Adana 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin        tarihli kararıyla müvekkil hakkında ittihaz olunan İMZA ATMA ŞEKLİNDE ADLİ KONTROL ALTINA ALMA kararının kaldırılmasına karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALARIMIZ         :Müvekkilim hakkında, Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği’nin tarihli kararıyla, “…üzerine yüklenen suçun niteliği, mevcut delil durumuna göre CMK’nın 109/3-b maddesi gereğince ADLİ KONTROL ALTINA ALINMASINA, şüphelililerin CMK 109/3-b maddesi gereğince ikametine en yakın güvenlik biriminde oluşturulacak beşlgeye haftanın Pazar günleri 08:00-22:00 saatleri arası imza bildiriminde bulunulmak üzere adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına,…” dair karar tesis olunmuştur.

Müvekkilim hakkında, İmza Atma Şeklinde Uygulanan Adli Kontrol tedbirinin kaldırılmasını talep ediyoruz. Şöyle ki:

Müvekkilim, müteahhitlik yapması sebebiyle, imza atma şeklinde adli kontrol uygulanması,  kendisinin iş ve ekonomik hayatının aksamasına, sıkıntıya düşmesine neden olmaktadır. Kaçma tehlikesi yoktur, delilleri karartma gibi bir durumu da söz konusu değildir. İmza atma şeklindeki yükümlülük mevcut duruma göre oldukça ağır bir yükümlülük tesis etmektedir. Bu nedenle salt yurtdışı çıkış yasağına dair adli kontrol tedbiri de beklenen amacı sağlayacaktır.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerden dolayı; müvekkilimiz hakkındaki İmza Atma Şeklinde Uygulanan Adli Kontrol tedbirinin kaldırılmasını, saygılarımızla arz ve talep ederiz.                                                                   

Şüpheli Müdafii   Av.

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.