Adli Kontrol İmza İhlali Mazeret Dilekçesi

Ağu 30, 2020 | Ceza Hukuku

Adli Kontrol İmza İhlali Mazeret Dilekçesi Nasıl Yazılır?

ADANA DENETİMLİ SERBESTLİK

MÜDÜRLÜĞÜ’NE

KONU  : Mazerete ilişkindir.

….Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2019/85E. sayılı dosyada Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçundan yargılanan sanık müvekkil …. adli kontrol şartı ile tahliye edilmiş. Haftada bir kez saat 08:00 – 20:00 saatleri arasında her pazartesi olmak üzere imza yükümlülüğünü yerine getirmekte iken X tarihinde aracının arıza yapması sebebi ile imza saatini kaçırmış; yaklaşık iki saat geçtikten sonra emniyete intikal etmiştir.

Müvekkil ….’ın 21/07/2020 tarihli imza saatini aracının arızalanması sebebiyle kaçırmış buna dair sanayide arıza gidermesine ilişkin belge dosyamız ekinde mevcuttur. Aracı arızalanan müvekkil, kardeşinin (…) yardımı ile arabayı ittirerek çalıştırmaya çabalamış ve yaklaşık bir buçuk ila iki saatlik bir gecikme sonrası ….Emniyet Müdürlüğü’ne intikal edebilmiştir. Gecikmesinden doğan telaşı dün gece 21:30-22:00 sularında yetişebildiği ,….Emniyet Müdürlüğü kamera kayıtlarında da anlaşılabilecektir. Aracının arıza yapması olayını memurlara bildirse de imza saati geçtiği için yükümlülüğü ihlal sayılarak imzasını atamamıştır. Müvekkilin daha sonra sanayide tamir ettirmiş ve belgemiz ekte sunulmuştur.

Müvekkilin gecikme sebebi zaruri olsa da imza tutanağına şerh düşülememiş ve müvekkilin ricaları sonuçsuz kalmıştır. Bu nedenle mazeretimizi bildirme zarureti doğmuştur. Müvekkil daha evvel kasti olarak bir imza kaçırmamış; yalnızca 30.12.2019 ‘da şeker hastalığı nüksederek rahatsızlanması sebebiyle gidememiş ve mazeret bildirmiştik.

Müvekkilin imza atmamakta herhangi bir kötü niyeti veya kastı yoktur. Tahliyesinden beri düzenli olarak imzaya gitmektedir. Belirttiğimiz gibi zaruriyetten dolayı imza atmaya gidememiştir. Kardeşi de tanıktır. Ayrıca müvekkilin covid-19 salgınından dolayı kronik şeker hastası olması nedeniyle imza günlerinin azalması veya kaldırılmasına ilişkin Ağır Ceza Mahkemesi’ne yaptığımız itirazları yineleyerek; hal ve şartlar göz önüne alınarak tekrar takdir edilmesini talep ederiz.

Tüm bu nedenlerle müvekkilin araç arızasından doğan zaruri hali göz önünde bulundurularak mazeretinin kabulüne karar verilmesini talep ederiz.

Müdafi

EK: Arıza geçici belgesi

Adli Kontrol İmza İhlali Mazeret Dilekçesi

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.