Adli Emanete Alınan Eşyanın İadesi Talebi

Nis 17, 2020 | Kovuşturma-Yargılama

Adli Emanete Alınan Eşyanın İadesi Talebi

X AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI’NA

 

DOSYA NO:      

TALEPTE BULUNAN

SANIK:

VEKİLİ:

KONU: X tarihinde müvekkile ait adreste yapılan arama neticesinde el konulan eşyaların iadesine karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR:

X Cumhuriyet Başsavcılığı’nın X sayılı dosyası doğrultusunda X Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından X tarihinde müvekkile ait X adresinde yapılan arama ve el koyma neticesinde müvekkilin ikametinde;

Müvekkile ait 1 adet LG marka X. ime-i numaralı cep telefonu ve X numaralı Xsim kart, Müvekkilin eşine ait 1 adet LG marka X ime-i numaralı cep telefonu ve X numaralı X sim kart ile çeşitli markalar da CD’lere el konulmuştur.Aradan yaklaşık dokuz ayı aşkın süre geçmesine rağmen söz konusu eşyalar tarafımıza teslim edilmemiştir. İş bu nedenle adli emanette bulunan incelemesi bitirilmiş eşyaların tarafımıza iadesini müvekkil adına vekaleten ve saygıla arz ve talep ederiz.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenlerle ve mahkemece resen göz önüne alınacak nedenlerle; Müvekkile ait adreste yapılan aramada el konulan ve adli emanete alınan incelemesi biten eşyaların  tarafımıza iade edilmesine karar verilmesini müvekkil adına vekaleten ve saygıyla arz ve talep ederiz.

                                               Sanık Vekilleri

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adli Emanete Alınan Eşyanın İadesi Talebi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Avukat meslektaşlar canlı destek üzerinden ücretsiz üyelik talep edebilir.