Adli Emanete Alınan Eşyanın İadesi Talebi

Adli Emanete Alınan Eşyanın İadesi Talebi

X AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI’NA

DOSYA NO:   

TALEPTE BULUNAN

SANIK:

VEKİLİ:

KONU: X tarihinde müvekkile ait adreste yapılan arama neticesinde el konulan eşyaların iadesine karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR:

X Cumhuriyet Başsavcılığı’nın X sayılı dosyası doğrultusunda X Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından X tarihinde müvekkile ait X adresinde yapılan arama ve el koyma neticesinde müvekkilin ikametinde;

Müvekkile ait 1 adet LG marka X. ime-i numaralı cep telefonu ve X numaralı Xsim kart, Müvekkilin eşine ait 1 adet LG marka X ime-i numaralı cep telefonu ve X numaralı X sim kart ile çeşitli markalar da CD’lere el konulmuştur.Aradan yaklaşık dokuz ayı aşkın süre geçmesine rağmen söz konusu eşyalar tarafımıza teslim edilmemiştir. İş bu nedenle adli emanette bulunan incelemesi bitirilmiş eşyaların tarafımıza iadesini müvekkil adına vekaleten ve saygıla arz ve talep ederiz.

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenlerle ve mahkemece resen göz önüne alınacak nedenlerle; Müvekkile ait adreste yapılan aramada el konulan ve adli emanete alınan incelemesi biten eşyaların  tarafımıza iade edilmesine karar verilmesini müvekkil adına vekaleten ve saygıyla arz ve talep ederiz.

Sanık Vekilleri

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 02:23

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.