Adana’da En İyi Avukatı Bulmak

Nis 20, 2019 | Genel Yazılar

Adana’da En İyi Avukatı Bulmak

Adana’da en iyi avukatı arıyorsanız, bu talebinizde zorlanmayacağınızı söyleyebilirim. Hukuk fakülteleri her sene binlerce mezun vermektedir. Mezunların birçoğu ise avukatlık mesleğini tercih etmektedir. Dolayısı ile nicel yani sayısal olarak artış gösteren avukatlar eğer meslekte ilerlemek istiyorlar ise başarılı olmak zorundadır. Bu nedenle piyasada yer alan avukatların çoğu uzmanlık ve çalışkanlığını kanıtlamış avukatlardır.

Adana’da birçok avukat stajlarını büyük bir özveri ile tamamlıyor ve mesleğe katılıyor. Hukuk danışmanlığı, boşanma avukatlığı, ceza avukatlığı, icra avukatlığı gibi alanları tercih ediyorlar. Peki haklarınızı korumak amacı ile en uygun ve iyi avukatı nasıl seçeceksiniz? Avukat Saim İncekaş – Adana Avukat ve Hukuk Danışmanlık Bürosu en iyi avukat arayışınızda yanınızdadır. Kayalıbağ Mahallesi, Ziya Algan İş Merkezi K:5 D:41, Seyhan/Adana” adresinde yer alan İncekaş Hukuk “Adana En İyi Avukat” hizmetini sunmak için çalışmaktadır.

Adana’da En İyi ve Uygun Avukatı Seçmek

Kişi her zaman aradığı avukatın en iyi olmasını ister. Bunun yanında avukatın uygun olması da önemlidir. Avukat ile aranızdaki iletişim güçlü olmalı ve davanıza emek harcayacağından emin olmalısınız. Adana’da çok fazla sayıda yer alan avukat içinden doğru olanı bulmak sizin için yorucu olabilir.

İyi ve uygun bir avukat bulmanın en iyi yolu ‘tavsiye’ almaktır. Ancak tavsiyeyi kimden alacağınız önemlidir.

Bu aşamada öncelikle nasıl bir hukuki sorun ile karşı karşıya olduğunuzu bilmeniz gerekir. Örneğin siz Adana’da iyi bir boşanma avukatı arıyorsunuzdur, ancak size tavsiye edilen avukat iyi bir ceza avukatıdır. Bu durumda size tavsiye edilen avukatın sizin için faydalı olmayacağı aşikardır.

Alanında En İyi Avukatı Nasıl Bulursunuz?

Yukarıda bahsettiğimiz doğrultuda ilk iş olarak sorununuzu iyi bilmeniz gerekir. Hukuki probleminizin hangi hukuk dalının uzmanlık alanına girdiğini anlamalısınız. Buna ek olarak bu sorununuzun ileride başka problemlere yol açabileceğini bilmelisiniz.

Sorununuzu iyi bir şekilde anladıktan sonra yakın çevrenizde bu konu hakkında uzman bir avukat arayınız.

Adana En İyi Avukat Saim İncekaş

Avukatın Uzmanlık Alanını Nasıl Anlarım?

Tespit ettiğiniz bir avukatın hangi alan üzerinde uzman olduğunu nasıl anlarsınız? Bunun için avukatın makalelerini inceleyebilirsiniz, daha önce ilgilendiği davaları araştırabilirsiniz, ilgilendiği davaları kendisine sorarak örnek vermesini isteyebilirsiniz. Bu konularda avukatınıza soru sormaktan çekinmeyin. Sonuçta avukatı seçen sizsiniz. Size verdiği güven ve çalışkanlık izlenimi önemlidir.

Avukat aile hukuku, ceza hukuku, icra hukuku, kamu hukuku, bilişim hukuku, iş hukuku gibi farklı alanlarda uzman olabilir. Bazen bu uzmanlık alanlarının birden çoğunda uzmanlık sahibi avukatlara da rastlanabilmektedir.

Adana’da Avukatlık Ücretleri

Yukarıdaki aşamalardan sonra tabi ki avukat ile mali konularda da anlaşmanız büyük önem arz edecektir. Avukatlık ücreti kişinin karar vermesinde etken önemli nedenlerden birisidir. Bu konuda avukatınız ile her şartı en başından konuşun. Dava sırasında masraf çıkma ihtimali olup olmadığını sorun. Avukatlık sözleşmesi yapmayı talep edin, avukatlık sözleşmesi sizin yararınıza olacaktır. Avukatlık ücreti her dava konusuna göre farklılık gösterecektir. Davanın süresi hakkında bilgiler edinin ve vereceğiniz avukatlık ücretini bu süreyle kıyaslayın. Genellikle avukatlık ücreti tek bir dilekçe için verilmiş gibi düşünülür. Ancak bazı davalar 1-2 yıl sürebilmekte ve verdiğiniz ücret aslında 2 yıllık gösterilecek bir emeğin karşılığıdır.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

  1. alimetli

    eski fekenin işkazası gecirdim istifak davası acmak istiyorum mağdur oldum çalışmaşamıyorum sigortadan paramı bile alamıyorum

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.