Bir Sayfa Seçin

ADANA CEZA AVUKATI » İncekaş Hukuk Bürosu Adana Ceza Avukatları

En İyi Adana Ceza Avukatı ve Kriterleri

Ceza davaları kişinin kariyerini ve geleceğini etkileyebilmektedir.

Ağır Ceza Davaları

En iyi ağır ceza avukatının kriterleri nelerdir? Ağır ceza avukatı nedir?

Adana Merkezli Ceza Avukatlığı ve Danışmanlık

Ceza davaları yoğun mesai gerektiren hukuk dalıdır. Ceza avukatı olarak Adana merkezli hizmet sunmaktayız.

Ağır Ceza Avukatı Ücretleri

Ceza davalarında avukat ücretini hangi unsurlar çerçevesinde belirler? Bu yazıda ceza avukatı ücretlerini de şeffaflık adına sizler için ele aldık.

Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar

Ağır ceza avukatı olarak baktığımız davalar ve hizmet çerçevemizi ele aldık.

Ceza davaları kişinin kariyerini ve geleceğini etkileyebilmektedir. Özellikle Adana’da ceza davaları sayısı oldukça yüksektir. Bu durumun doğal bir sonucu olarak Adana’da uzman ve işinin ehli ceza avukatları bulunmaktadır.

Kaba Tabirle “Neden Ceza Avukatı Tutmak Gerekir?”

İnsanlar, değişik nedenlerle kendini savunurken bir başkasının yardımını isteyebilirler. Bunlardan biri olan savunma ve müdaafa, karmaşık bir yapıya sahiptir. İçinde pek çok kavram vardır. Olayı kavramak, onu hukuk diline çevirmek, yürürlükteki hukuk kuralları içinden olaya uygun kuralı bulmak, yazmak, sözle anlatmak, istemde bulunmak, gerekli itirazları yapmak bu kapsamda yapılması gerekenlerin en basit şeklidir.

Ceza davalarında avukatsız olarak bir vatandaşın bunları yapması, vatandaş ne denli yetenekli ve birikimli olursa olsun zordur. Bu oldukça karmaşık ve teknik bilgiyi gerektiren yapı içinde bireyin hak kaybı kaçınılmaz hale gelir. İşte bu nedenle vatandaşı, ceza davalarında uzman sayılan bir avukatın savunmasına gerek vardır

Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Adana Ağır Ceza Avukatı

Adana Adliyesi’nde görülen ceza davanızda sizi temsil edecek ceza avukatı gerek yerleşik yargıtay kararlarına gerek ise kanunun lafzına uygun şekilde hareket etmelidir. Gözden kaçırılacak küçük bir detay dahi büyük hak kayıplarına yol açar. Ceza davasının aleyhe sonuçlanması telafisi imkansız olan ve hürriyeti bağlayıcı cezalara neden olabilecektir.

Uzmanlık Alanı İhtiva Eder Mi?

Adana’da avukatlık alanında ne yazık ki ihtisaslaşma durumu yoktur. Bu nedenle de avukatlık mesleğini yapan her avukat meslektaş her alandan davalar üstlenebilmektedir. Bunu engelleyen veye düzenleyen bir uygulama henüz ülkemizde bulunmamaktadır.

Davam İçin En İyi Avukatı Nasıl Bulabilirim?

Davanız üzerinde yoğunlaşan ve uğraşan avukat sizin için en iyi ağır ceza avukatı olacaktır. Dava süreçlerinin başarı ile sonuçlandırılması ve sonuca ulaşılması için deneyim son derece gerekli olduğu gibi deneyimden de mühim olan husus avukatınızın sizin davanız üzerine odaklanması ve gerekli tüm süreçleri ve işlemleri yapmasıdır.

Ceza Avukatı ve Suç Oranı

Adana’da maalesef suç oranları yüksektir. Herhangi bir suç sonucunda zarar gören kişi siz iseniz, işlenmekte olan veya işlenmeye devam eden bir suç söz konusu ise bu durumu ceza avukatınız aracılığı ile savcılığa şikayet edebilir ve hakkında soruşturma başlatılmasını isteyebilirsiniz.

Bu bahsettiğimiz konularda eğer siz de en iyi ceza avukatını arıyorsanız mutlaka ön araştırma yapınız. Aradığınız kişi sizin için alanında en iyi avukat mı, tuttuğunu koparan avukat mı? Bu araştırmalardan sonra sizin için en iyi hizmeti alacağınızı düşündüğünüz avukat ile tereddütte düşmeden anlaşma yapabilirsiniz.

Yeni Türk Ceza Adaleti sisteminde kişinin kendisini ceza davalarında avukat ile temsil ettirmesi elzem bir hal almıştırCeza Mahkemelerinin verdiği kararlar “kesin delil” niteliğindedir. Bu nedenle olumlu sonuç alınan bir ceza davası sonrasında genellikle ek bir tazminat davası açılmaktadır.

Adana Ceza Avukatı Saim İncekaş cezai soruşturma, sorgulama, kovuşturma ve dava aşamalarında en iyi ve en sorunsuz hizmeti sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

Sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza süreçlerini takip eden uzman kadromuz sorgu ve gözaltı aşamasından tutukluluk aşamasına kadar süreci takip etmektedir. Bir suçun oluşması için gerekli unsurlar tüm ayrıntıları ile tarafımızca ele alınır.  En iyi avukat sizin için konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukattır. Bu nedenle adli kontrol aşamasında dahi sizi en iyi savunacağını düşündüğünüz avukat ile yola çıkmanız büyük öneme sahiptir.

Adana Ceza Avukatı ÜcretleriAdana En İyi Ceza Avukatı

Her ceza dosyasının gerektireceği emek ve özen farklıdır. Adana ceza avukatı ücretleri adlı yazımızda ceza davası türüne göre ücret çeşitleri açıklanmıştır. Avukat dosyaya vereceği emeğe göre ücretlendirme yapacaktır. Ortalama olarak ceza avukatlarının kanunen alabileceği en düşük ceza avukatlığı ücretleri şu şekildedir:

 • Savcılık Soruşturma 800 TL,
 • Sulh Ceza 850 TL,
 • Ağır Ceza, 5.400 TL,
 • Çocuk Ağır Ceza 5.400 TL.

Vatandaşların Adana’da bulunan ceza avukatlarının talep ettiği ücretler hakkında bir fikrinin oluşması amacıyla Adana Barosu tarafından yayımlanan ve tavsiye niteliğinde olan avukatlık ücretleri listesi bulunmaktadır. Burada belirtilen ücretler ortalama bir miktarı yansıtmaktadır ve avukatlar burada yazan ücretler ile bağlı değildirler.

Adana’da Ağır Ceza Avukatı

Adana Ağır ceza avukatıAdana Ağır Ceza Mahkemeleri’nde yer alan dosya ve duruşmalarda uzman olan avukatlara verilen isimdir. Ağır ceza davalarında şüpheli veya katılanı temsil eden uzman avukata ağır ceza avukatı denmektedir. Ağır ceza mahkemesinde, Türk Ceza Kanunumuz’da sayılı olan ve 10 seneden fazla hapis cezası gerektiren ağır suçların yargılaması yapılmaktadır. Türk Ceza Kanunu’nda sayılan bazı katalog suçlara ağır ceza mahkemesi bakmaktadır. Ağır şüphenin bulunduğu söz konusu davalarda tutuklama veya adli kontrol taleplerine sık yer verilmektedir.

Adana’da Ceza ve Ağır Ceza Avukatlığı Hizmeti Verdiğimiz Başlıca Dava Türleri:adana ceza avukatı

 1. İftira Suçu ve Cezası Nedir?
 2. Zimmet Suçu ve Cezası.
 3. Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Suçu.
 4. Cinsel Saldırı Suçu ve Cezası Nedir?
 5. Terk Suçu ve Cezası Nedir?
 6. Eziyet Suçu ve Cezası Nedir?
 7.  İşkence Suçu ve Cezas Nedir?
 8. Organ ve Doku Ticareti Suçu ve Cezası Nedir?
 9. Taksir ile Yaralama Suçu ve Cezası.
 10. Ağırlaşmış Yaralama Suçu.
 11. Kasten Yaralama Suçu
 12. Taksir ile Öldürme Suçu ve Cezası Nedir?
 13. İntihara Yölendirme Suçu
 14. Kasten Adam Öldürme Suçu ve Cezası ( 2017)
 15. Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma Suçu
 16. Uzlaşmaya Tabi Suçlar
 17. Dini İnanç ve Duyguların İstismarı
 18. Facebookta Başkasının Adıyla Hesap Açmak
 19. Adli Kontrol Kararı Nasıl Kaldırılır?
 20. Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma Suçu ve Cezası

Adana Asliye Ceza Davaları ve AvukatlığıAdana Ceza Avukatlığı Hizmeti

Asliye Ceza Mahkemeleri 10 sene ve daha aşağısında hapis cezası gerektiren suçlara bakan mahkemedir. Adana’da 16 Asliye Ceza Mahkemesi bulunmaktadır. Asliye ceza davalarının ağır ceza davalarına göre nispeten daha az risk taşıdığını söylemek mümkündür. Ceza avukatının yeri bu davalarda çok önemlidir. Asliye ceza mahkemelerinde tek hakim bulunduğundan dolayı davanın aydınlatılmasında avukata büyük bir görev düşmektedir.

Adana’da Ceza Avukatının Görev Alanı

Suçlar ve cezalar sadece Türk Ceza Kanunumuzda düzenlenen iki yüz elli kadar suçtan ibaret değildir. Türk Ceza Kanunu dışında ceza normu barındıran yüzlerce başka kanun bulunmaktadır. Dolayısı ile ceza avukatının görev alanı oldukça geniştir. Bankacılık Kanunu, Askeri Ceza Kanunu, Basın Kanunu, Trafik Kanunu, Orman Kanunu, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun bunlara örnek verilebilir.

Adana’da aradığınız ceza avukatı tüm bu kanunlara hakim olmalı, işlenen suçun maddi ve manevi unsurlarını iyi bilmeli ve iddia veya müdafaayı buna göre yapmalıdır. Adana Ceza Avukatı olarak kriterlerinizi bu unsurlar oluşturmalıdır. Adana’da bir ceza avukatı özellik “yargılama” ve “infaz” konularına hakim olmalıdır.

Ceza avukatı aynı zamanda hakimin veya hakim heyetinin verdiği kararların objektif olup olmadığı konusu ile yakından ilgilenir. Hakim ile taraflar arasında bir çıkar ilişkisinin ve akrabalık ilişkisinin bulunmaması gerekir. Hakimlerin görev ve sorumluluklarını tam olarak yerine getirmesi gerekmektedir. Bu husus avukat tarafından kontrol edilir. Eğer hakimin davaya bakmasında engel bir sebep bulunmakta ise bu durum “ceza hakiminin reddi istemi” ile mahkemeye bildirilir. 

Adana’da tutuklu yargılanma vakıalarına sık rastlanmaktadır. Böyle durumlarda avukatın öncelikli uğraşı kişinin “tutuksuz yargılanması” için tahliye kararı çıkartmak olur. Tahliye kararı ceza mahkemesinin vereceği bir ara karar ile gerçekleşir. Ara kararlar genellikle duruşmalı şekilde karar verilir. Böyle durumlarda ceza mahkemesinin hazırladığı duruşma tutanağında verilen tüm kararlar ayrıntısı ile belirtilir..

Adana Ceza Avukatları

Adana İçin Sunulan Diğer Avukatlık Hizmetleri:

Son olarak en çok merak edilen bir diğer başlığa da kısaca değineceğiz: “Ceza avukatı ücretleri” Aşağıdaki tabloda en sık görülen ceza davaları ve ceza avukatı ücretleri ele alınmıştır.

 • İcra Mahkemelerinde takip edilen ceza işleri için = 825,00 TL
 • Sulh Ceza Hakimlikleri ve İnfaz Hakimliklerinde takip edilen davalar için = 825,00 TL
 • Ağır Ceza Mahkemelerinde takip edilen davalar için = 5.450,00 TL
 • Çocuk Ağır Ceza Mahkemelerinde takip edilen davalar için = 5.450,00 TL
 • İstinaf Mahkemesinde takip edilen tek duruşma için = 1.362,00 TL
 • İstinaf Mahkemesinde takip edilen birden çok duruşma için = 2.725,00 TL
 • Sayıştay’da görülen hesap yargılamaları için (Duruşmalı) = 2.475,00 TL
 • Sayıştay’da görülen hesap yargılamaları için (Duruşmasız) = 4.125,00 TL
 • Yargıtay’da ilk derecede görülen davalar için = 4.125,00 TL
 • Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay’da temyiz yolu ile görülen işlerin duruşması için = 2.037,00 TL
 • Uyuşmazlık Mahkemesindeki davalar için = 2.475,00 TL
 • Anayasa Mahkemesinde görülen dava ve işler için (Yüce Divan Sıfayla Bakılan Davalarda) = 9.075,00 TL
 • Anayasa Mahkemesinde görülen dava ve işler için (Duruşmalı Birseysel Başvuru İçin) =4.125,00 TL
 • Anayasa Mahkemesinde görülen dava ve işler için (Duruşmasız Birseysel Başvuru İçin) =2.475,00 TL
 • Anayasa Mahkemesinde görülen dava ve işler için (Diğer dava ve işler) = 4.950,00 TL

Hangi ceza davalarında hizmet veriyoruz?

Adana ceza avukatı olarak öncelikle müvekkilimiz ile vekalet ilişkisini kurarak soruşturma ve kovuşturma sürecine dair kapsamlı bir araştırma yapıyoruz.

Sanık veya mağdur olmamın bir önemi var mı?

İncekaş Hukuk olarak gerek sanık yönünden müdafi olarak gerek ise mağdur yönünden vekil olarak hizmet sunarız.

Suç duyurusunda bulunmak istiyorum.

Savcılığa şikayet-suç duyurusu prosedüründe gerek danışmanlık gerek ise bizzat vekillik hizmeti sunuyoruz. Bu bağlamda gerekli ihbar ve şikayetler tarafımızca gerçekleştirilir.

Ceza avukatının bana ne gibi katkısı olabilir?

Öncelikle ceza avukatınız tüm suç tiplerine ve suçun unsurlarına hakim olmalıdır. Ceza kanunumuz suçun oluşmasını maddi ve manevi unsurlara bağlamıştır. Sürece hakim bir avukat sonuç odaklı, hızlı ve analitik düşünce yapısıyla efektif çözüm yolları üretir.

Avukatımla istediğim zaman iletişim kurabilir miyim?

Ceza avukatı ekibimizin iletişim becerileri yüksektir. İletişimi her zaman üst düzeyde tutarak şeffaf bilgilendirme yaparız. Karşılıklı güven ve dürüstlük en önemli ilkemizdir. Öyle ki ceza hukuku gibi hassas bir dalda karşılıklı güven olmazsa olmazdır.

Tek bir ceza avukatı ile mi davama bakılır?

Gerek İncekaş Hukuk Bürosu avukatlarımız gerek ise ihtiyaç duyduğumuzda uzmanlığına güvendiğimiz diğer avukatlardan görüş alarak, kendi iş ve işlemlerimizi denetleriz. Zira ceza davası kişinin hürriyetini ve geleceğini derinden etkileyebilen bir alandır. Bu nedenle son derece titiz ve temkinli hareket ederiz.

Ceza avukatımla süreç nasıl ilerleyecek?

Vekaletname İşlemleri

Düzenlenecek vekaletname akabinde resmi olarak sizin adınıza yasal işlemler yapabilir hale geliriz. İş merkezimizde noter mevcuttur. Vekaletname işlemi noter aracılığı ile yapılır.

i

Soruşturma Süreci Yönetimi

Eğer henüz başlatılmış bir soruşturmaya dahil olmuş isek odak noktamız deliller ve olay örgüsü olur. Gerek müvekkil gerek ise olayla ilintili kişilerle birebir görüşme gerçekleştirerek somut olayı aydınlatmak ve yönetmek adına mesai harcarız.

Tahkikat

Ceza hukukunun uygulayıcısı bağımsız hakimlerdir. Hakimlerin vicdani kanaatine katkıda bulunmak, verilecek kararın hukuka ve hakkaniyete uygun olmasına katkı sağlamak adına duruşmalara katılarak iddia veya savunma paralelinde beyanlarda bulunuruz.

Aklınıza takılan bir soru mu var?