ADANA CEZA AVUKATI ÜCRETLERİ

Mar 2, 2019 | Ceza Hukuku

Ceza Avukatı Ücret Tarifesi

Adana’da ceza davalarında vekillik ve müdafiilik ücretleri ne kadardır? Adana’da avukatlar ceza ve ağır ceza davaları için ne kadar vekalet ücreti talep eder? Adana ceza davalarında hangi durumlarda ne kadar ücret talep edilir? sorularına şeffaf ve samimi bir şekilde cevap vereceğiz.

Ceza davaları hukukta yer alan diğer dava türlerine göre daha çok deneyim ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Ceza davalarında özellikle “soruşturma” süreci büyük önem arz eder. Soruşturma evresi sonucunda ceza davası açılmaktadır. Dolayısı ile Adana’da ceza avukatlarının talep edeceği ücretler soruşturma evresi ve ceza- ağır ceza dava evresi olarak ayrı gruplara ayrılır.

Adana Ceza Avukatı Ücretleri

Adana Ceza Avukatı Ücretleri

1) Soruşturma Aşamasında Ceza Avukatı Ücreti

Türkiye Barolar Birliği ve Adana Barosu’nun 2019 yılı için “ceza soruşturması”nda talep edilmesi tavsiye edilen ücret aşağıdaki gibidir. Adana’da birçok farklı soruşturma türü görülmektedir. Ceza hukuku avukatın hareket alanının geniş olduğu bir daldır. Dolayısı ile soruşturma evresinde tavsiye edilen “825 TL” ücret sadece tavsiye niteliğindedir. Avukat harcayacağı emek ve derin uzmanlık alanına göre bu ücretin üstünde bir tutar talep edebilir. Söz konusu bu ücret “alt sınır” niteliğindedir. Yani bir avukatın bu ücret aşağısında ücret talep etmesi etik değildir.

2) Ceza ve Ağır Ceza Davaları Aşamasında Avukat Ücreti

Ceza davaları şu şekilde çeşitlendirilebilir: Asliye Ceza Davaları, Ağır Ceza Davaları, Sulh Ceza Davaları, Çocuk Ceza Davaları, Anayasaya Aykırılık Başvuruları, İstinaf Ceza ve Yargıtay Ceza Davaları. Görüldüğü gibi birçok ceza davası çeşidi bulunmaktadır. Bu alanlar teferruatlı ve etraflıca uzmanlık gerektiren hususlar taşır. Ceza davalarındaki duruşmalarda avukatın gösterdiği efor ve performans büyük önem taşır.

Aşağıda Türkiye Barolar Birliği tarafından 2019 için yayımlanan tavsiye niteliğindeki ceza avukatı ücretlerinin bir tablosu mevcuttur.  Adana’daki mahkeme türlerine göre ceza davaları tek tek belirtilmiştir:

Ceza Davası TürüCeza Avukatı Ücreti
Çocuk Ağır Ceza5.450,00 TL
Sulh Ceza 875 TL
Ağır Ceza 5.450,00 TL
Anayasa Mahkemesi4.125,00 TL
Asliye Ceza3.500 TL
2020 Yılı İçin Ceza Avukatı Ücretleri

Adana Ceza ve Ağır Ceza Avukatı olarak İncekaş Hukuk bu alandaki uzmanlığını daha ileriye taşımak için büyük gayret içerisindedir. Ceza hukuku avukatlığı diğer hukuk dallarından(örneğin boşanma avukatı) oldukça farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Ceza davasının mahiyeti ücretlendirmenin ne şekilde gerçekleşeceği hususunda önem arz eder.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.