ADANA BOŞANMA AVUKATI ÜCRETLERİ

Ağu 31, 2017 | Adana Avukatlık Hizmeti, Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücreti

 • Boşanma davalarında avukatlık ücretleri ne kadar? 
 • Avukatsız anlaşmalı boşanma ücretleri ne kadardır?
 • Boşanma davası açma ücreti 2020 yılında ne kadardır?
 • Ücretsiz boşanma avukatı mümkün mü?

Bu sorular tarafımıza sıklıkla yöneltilmektedir. Bu nedenle Avukat Saim İncekaş Boşanma Avukatı konulu bu soru ve hususları aydınlatma ihtiyacı doğmuştur.

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücretleri

Boşanma davalarında avukatınızın davaya harcayacağı emek ve zaman davanın zorluğuna göre değiştir. Bu çerçevede avukata ödeyeceğiniz ücret değişiklik gösterir. Zira avukatlık hizmeti sunan kişi davanızda birçok işlem, yazışma, araştırma yapacaktır. Tüm bunlar avukatın boşanma davasında alacağı ücreti belirler.

Çekişmeli boşanma davası avukatlık ücretleri anlaşmalı boşanma davasına göre daha maliyetlidir.  Çekişmeli boşanma davası emek isteyen uzun bir süreçtir. Avukatlık masrafı, mahkeme harcı ve gider avansı da bu nedenle daha fazladır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ücreti : 5.000 TL

Çekişmeli Boşanma Davası Avukatı Ücreti : 7.300 TL

Öncelikle davayı kim açar ise dava masrafları onun tarafından karşılanmaktadır. Ancak şöyle bir istisnai durum mümkündür: Evliliğiniz 1 yılı doldurmuş ise “anlaşmalı olarak” boşanabilmeniz mümkündür. Bu durumda anlaşmalı boşanma sürecini tek bir avukat ile devam ettirebilirsiniz.

Adana’da boşanma avukatlığı ücretlerine gelir isek, 2020 yılı için boşanma avukatı ücretleri TBB( Türkiye Barolar Birliği) tarafından yayımlanan A.A.Ü ( Avukatlık Asgari Ücret) Tablosunda mevcuttur. Bu tablo dahilinde bir avukatın alabileceği asgari yani en az ücret aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir.Bilindiği üzere asgari ücretin altında vekalet ücreti alarak bu süreçleri devam ettirmek yasaya aykırıdır, avukatın hakkında cezai ve idari soruşturma açılması söz konusu olacaktır.

Adana Barosu’da bu tabloda yer alan ücretleri Adana’da boşanma avukatlığı ücretleri olarak kabul etmektedir. 2002 yılında boşanma avukatı ücretleri bir önceki yıla artış göstermiştir.

Adana Boşanma Avukatlarının Aldığı Danışmanlık Ücretleri

Ofiste sözlü danışma 100,00 YTL
Takip eden her saat için 50,00 YTL
Arama üzerine gidilen yerde sözlü danışma (ilk bir saate kadar) 200,00 YTL
Takip eden her saat için 100,00 YTL
Yazılı danışma için 200,00 YTL
Her türlü dilekçe yazılması, ihbarname, ihtarname, protesto düzenlemelerinde 120,00 YTL

Barolara Göre Ücret Tarifeleri Değişmektedir. Adana Barosu Boşanma Avukatı Ücretleri

AİLE MAHKEMELERİNDE GÖRÜLEN DAVALAR

1 Evlenmeye izin, İddet müddetinin kaldırılmasına ilişkin Davalar 1.750,00 YTL  
2 Nişan bozulmasından doğan Davalar (Hediyelerin geri verilmesi, Maddive Manevi Tazminat vb) 3.300,00 YTL ’denaz olmamak üzere dava değerinin %10’u
3 Boşanma Davaları    
a)Anlaşmalı 2.500,00 YTL  
b)Çekişmeli 4.000,00 YTL  
c)Çekişmeli ve maddi, manevi tazminat istemli 4.000,00 YTL ’denaz olmamak üzere dava değerinin % 15’i
4 Nesebin reddi, Tashihi ve Babalık Davaları 4.000,00 YTL  
5 Nafaka Davası 2.500,00 YTL  
6 Evlat Edinme Davası 3.300,00 YTL  
7 Ailenin Korunmasına dair 4320 Sayılı Kanundan Doğan Davalar 1.250,00 YTL  
8 Tanıma Ve Tenfiz Davaları 3.600,00 YTL

Adana boşanma avukatı ücretleri, boşanma avukatının mesuliyetini üstlendiği boşanma davası ile ilgili harcadığı efor ve mesaisine biçilen maddi değeri ifade eder.

Avukat Saim İNCEKAŞ Hukuk Ofisi olarak boşanma ve aile uyuşmazlıkları alanındaki tecrübe ve uzmanlığımızı günbegün geliştirmekte, bu alanda hizmet sunmaktayız. Boşanma hassas bir süreçtir. Adana Boşanma Avukatı arayışlarınız için vereceğiniz karar önem arz etmektedir.

Adana’da Aile Mahkemesi ve Boşanma Avukatlığı yapan bir çok avukatlık ofisi bulunmaktadır. Bu durum haliyle avukatın hizmet bedelinde yani ücretlendirmesinde farklılıklar görülmesine yol açmaktadır. Boşanma avukatı Adana arayışlarında deneyim ve uzmanlık önem taşır. Avukatınız öncelikle Adana Baro’suna Boşanma Avukatı olarak kayıtlı bir şekilde görevini yapıyor olmalıdır. Adana Barosu’na kayıt olmadan avukatlar dava vekilliğinde bulunamazlar.

Adana’da boşanma davalarına bakan avukatlar bu davalara Reşatbey’de bulunan Aile Mahkemesi’nde bakarlar. Aile Mahkemesi yerleşke olarak 5 Ocak Stadı’nın ilerisinde yer almaktadır. Ek Adliye Binası olarak hizmet veren Adana Aile Mahkemeleri, boşanma davasına bakan Adana’daki avukatların duruşmalara girdiği yerdir.

Adana Boşanma Avukatı Ücretleri

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

Bu yazıyla ilgili yorum, soru, düzeltme, cevap veya tartışmaya yönelik beyanlarınızı aşağıdaki form aracılığı ile herkesle paylaşabilirsiniz. Yorumunuz kontrol edildikten sonra en geç 1 gün içerisinde onaylanır.

13 Yorumlar

 1. Derya Su

  Adana’da boşanma avukatlığı ücretleri için bilgilendirir misiniz?

  Yanıtla
   • Hatice

    Peki devletin verdiği avukatlar da dahil ücretli mı hepsi

    Yanıtla
 2. Erdem Canıpaklar

  Bu boşanma avıkatlığı ücretlerinde indirim vs oluyor mu?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Avukatlık mesleğinde ‘indirim’ sözcüğünü kullanmak yakışıkalmaz ancak davanın zorluğuna göre ücretlendirmenin değişebileceğini söylemem mümkün.

   Yanıtla
 3. Derya

  Anlaşmalı Boşanma davalarında avukatlık ücretleriniz ne kadar?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Avukatın boşanma davasında alacığı ücret somut olaya göre farklılık göstermektedir.

   Yanıtla
 4. Nadir

  Velayet davasının fiyatını ne kadardır cok acil dava actım 6 aydır bekliyorum yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 5. Zeynep Ataş

  Tebrik ederim sizi burdan bizim gibi imsanlara faydali oluyorsunuz Benimde bi sorun olacak boşanma davasini kadın acarsa be gibi haklardan yararlana bilir ve hangi haklardan mahrum olur bilgi verirseniz cok sevinirim tsk edrim zeynep atas

  Yanıtla
 6. berna

  merhaba evden uzaklaştırma kararı aldırmak için ücret ne alıyorsunuz

  Yanıtla
 7. Aslı

  Merhaba 2 yıldır evliyim evlendiğimizden beri eşimle anlaşmıyoruz eşim doğru düzgün çalışmadı maddi ve manevi sorunlar oldu ayrılma kararı aldık yalnız ev aldık ben düğünde takılan takıların tamamını verdim üstünede kredi çekildi ev aldığımız dönemde ikimizde sigortasız olduğu için krediyi kayınbabam çekti tapu bizim üstümüze olmadığı için de ne altınların tamamını vermeye nede evi satıp yarısını vermeye yanaşmıyorlar bu durum da boşanma davasını açıp altınları talep edebilirliyim yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 8. serkan

  merhaba ben 2011 yılında endonezyada evlilik yaptım küveytte ikametgah ediyordum eşimi yanıma aile vizesi ile getirttim ben şoför olarak çalışıyordum kazancım ev kirasına ve yemek masrafına gidiyordu birde kaynanamada ben bakıyordum eşim ve kaynanam çalışıyorlardı paralarını ülkesinde yatırıma bagliyorlardi bana yardımları hiç olmadı 2016 tarihinde eşimi turkiyeye götürdüm ailemle tanıştırma ve gezme amaçlı kuveyte geri döndük benimle birdaha turkiyeye gelmedi 2018 tarinde ben temelli geldim turkiyeye eşim bana 1 sene sonra gelecem dedi evliliyimizi jakarta buyuk elçilikten tescil edildi 2 sene olacak gelmedi maddi durumumda yok üzerinde ev var babam yaptırdı içi boş kapı dolap yok barodan avukat verirler mi bana nekadar param gider boşanma davasına

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Bu kategoride yayımlanan son 5 içerik:

Eşine İlgisiz Davranan Erkek Boşanma Davasında Kusurludur

EŞİNE İLGİSİZ DAVRANAN ERKEĞİN KUSURLUDUR. Eşe karşı ilgisiz davranmak bir noktada duygusal ve psikolojik şiddet anlamını taşır. Mütemadiyen uygulanan duygusal şiddet çoğu zaman diğer eşi yıpratmak, çileden çıkmasını sağlayarak onu kusurlu düşürmek amacıyla...

Birlikte Yaşamaktan Kaçınan Eş Boşanma Davasında Tam Kusurludur

Evliliğin eşlere yüklediği sorumluluklardan birisi de ortak konutu paylaşmak, ortak konutta aile birliğinin huzuru ve mutluluğunu tesis etmektedir. Aile konutunda yaşamaktan kaçınan, yani birlikte yaşamayı tercih etmeyen eş boşanma davasında tam kusurlu kabul edilir....

Mal paylaşımı dava dilekçesi

ADANA AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ'NE ADLİ YARDIM TALEPLİDİR. İHTİYATİ TEDBİR TALEPLİDİR. DAVACI: İsim Soyisim (T.C. NO:                       )  ...

Mal Rejiminin Tasfiyesi Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ (   ) AİLE MAHKEMESİ’NE İhtiyati tedbir taleplidir. DAVACI: VEKİLİ: DAVALI: DAVA KONUSU: Mal rejiminin tasfiyesinden kaynaklanan katkı payı, değer artış payı ve katılma alacağı davasıdır. HARCA ESAS DEĞER:  Fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak...

error: