Boşanma Avukatı

ADANA BOŞANMA AVUKATI ÜCRETLERİ

Bu yazımızda yer alan konu başlıkları şu şekildedir:

Adana Boşanma Davası Avukatı Ücreti

 • Boşanma davalarında avukatlık ücretleri ne kadar?
 • Avukatsız anlaşmalı boşanma ücretleri ne kadardır?
 • Boşanma davası açma ücreti 2021 yılında ne kadardır?
 • Ücretsiz boşanma avukatı mümkün mü?

Bu sorular tarafımıza sıklıkla yöneltilmektedir. Bu nedenle Avukat Saim İncekaş Boşanma Avukatı konulu bu soru ve hususları aydınlatma ihtiyacı doğmuştur.

Boşanma davalarında avukatınızın davaya harcayacağı emek ve zaman davanın zorluğuna göre değiştir. Bu çerçevede avukata ödeyeceğiniz ücret değişiklik gösterir. Zira avukatlık hizmeti sunan kişi davanızda birçok işlem, yazışma, araştırma yapacaktır. Tüm bunlar avukatın boşanma davasında alacağı ücreti belirler.

Çekişmeli boşanma davası avukatlık ücretleri anlaşmalı boşanma davasına göre daha maliyetlidir.  Çekişmeli boşanma davası emek isteyen uzun bir süreçtir. Avukatlık masrafı, mahkeme harcı ve gider avansı da bu nedenle daha fazladır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatı Ücreti : 5.000 TL

Çekişmeli Boşanma Davası Avukatı Ücreti : 7.300 TL

Öncelikle davayı kim açar ise dava masrafları onun tarafından karşılanmaktadır. Ancak şöyle bir istisnai durum mümkündür: Evliliğiniz 1 yılı doldurmuş ise “anlaşmalı olarak” boşanabilmeniz mümkündür. Bu durumda anlaşmalı boşanma sürecini tek bir avukat ile devam ettirebilirsiniz.

Adana’da boşanma avukatlığı ücretlerine gelir isek, 2021 yılı için boşanma avukatı ücretleri TBB( Türkiye Barolar Birliği) tarafından yayımlanan A.A.Ü ( Avukatlık Asgari Ücret) Tablosunda mevcuttur. Bu tablo dahilinde bir avukatın alabileceği asgari yani en az ücret aşağıdaki tabloda gösterildiği gibidir. Bilindiği üzere asgari ücretin altında vekalet ücreti alarak bu süreçleri devam ettirmek yasaya aykırıdır, avukatın hakkında cezai ve idari soruşturma açılması söz konusu olacaktır.

Adana Barosu’da bu tabloda yer alan ücretleri Adana’da boşanma avukatlığı ücretleri olarak kabul etmektedir. 2021 yılında boşanma avukatı ücretleri bir önceki yıla artış göstermiştir.

Adana Boşanma Avukatlarının Aldığı Danışmanlık Ücretleri

Ofiste sözlü danışma 100,00 YTL
Takip eden her saat için 50,00 YTL
Arama üzerine gidilen yerde sözlü danışma (ilk bir saate kadar) 200,00 YTL
Takip eden her saat için 100,00 YTL
Yazılı danışma için 200,00 YTL
Her türlü dilekçe yazılması, ihbarname, ihtarname, protesto düzenlemelerinde 120,00 YTL

Barolara Göre Ücret Tarifeleri Değişmektedir. Adana Barosu Boşanma Avukatı Ücretleri

AİLE MAHKEMELERİNDE GÖRÜLEN DAVALAR

1 Evlenmeye izin, İddet müddetinin kaldırılmasına ilişkin Davalar 1.750,00 YTL
2 Nişan bozulmasından doğan Davalar (Hediyelerin geri verilmesi, Maddive Manevi Tazminat vb) 3.300,00 YTL ’denaz olmamak üzere dava değerinin %10’u
3 Boşanma Davaları
a)Anlaşmalı 2.500,00 YTL
b)Çekişmeli 4.000,00 YTL
c)Çekişmeli ve maddi, manevi tazminat istemli 4.000,00 YTL ’denaz olmamak üzere dava değerinin % 15’i
4 Nesebin reddi, Tashihi ve Babalık Davaları 4.000,00 YTL
5 Nafaka Davası 2.500,00 YTL
6 Evlat Edinme Davası 3.300,00 YTL
7 Ailenin Korunmasına dair 4320 Sayılı Kanundan Doğan Davalar 1.250,00 YTL
8 Tanıma Ve Tenfiz Davaları 3.600,00 YTL

Adana boşanma avukatı ücretleri, boşanma avukatının mesuliyetini üstlendiği boşanma davası ile ilgili harcadığı efor ve mesaisine biçilen maddi değeri ifade eder.

Avukat Saim İNCEKAŞ Hukuk Ofisi olarak boşanma ve aile uyuşmazlıkları alanındaki tecrübe ve uzmanlığımızı günbegün geliştirmekte, bu alanda hizmet sunmaktayız. Boşanma hassas bir süreçtir. Adana Boşanma Avukatı arayışlarınız için vereceğiniz karar önem arz etmektedir.

Adana’da Aile Mahkemesi ve Boşanma Avukatlığı yapan bir çok avukatlık ofisi bulunmaktadır. Bu durum haliyle avukatın hizmet bedelinde yani ücretlendirmesinde farklılıklar görülmesine yol açmaktadır. Boşanma avukatı Adana arayışlarında deneyim ve uzmanlık önem taşır. Avukatınız öncelikle Adana Barosuna Boşanma Avukatı olarak kayıtlı bir şekilde görevini yapıyor olmalıdır. Adana Barosu’na kayıt olmadan avukatlar dava vekilliğinde bulunamazlar.

Adana’da boşanma davalarına bakan avukatlar bu davalara Reşatbey’de bulunan Aile Mahkemesi’nde bakarlar. Aile Mahkemesi yerleşke olarak 5 Ocak Stadı’nın ilerisinde yer almaktadır. Ek Adliye Binası olarak hizmet veren Adana Aile Mahkemeleri, boşanma davasına bakan Adana’daki avukatların duruşmalara girdiği yerdir.

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2021 15:20

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

 • Adana'da boşanma avukatlığı ücretleri için bilgilendirir misiniz?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Yazımızda bu konuyu ele aldık. Okuyunuz.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

   • Peki devletin verdiği avukatlar da dahil ücretli mı hepsi

    Yorumdan vazgeç

    Yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Bu boşanma avıkatlığı ücretlerinde indirim vs oluyor mu?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Avukatlık mesleğinde 'indirim' sözcüğünü kullanmak yakışıkalmaz ancak davanın zorluğuna göre ücretlendirmenin değişebileceğini söylemem mümkün.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Anlaşmalı Boşanma davalarında avukatlık ücretleriniz ne kadar?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Avukatın boşanma davasında alacığı ücret somut olaya göre farklılık göstermektedir.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Velayet davasının fiyatını ne kadardır cok acil dava actım 6 aydır bekliyorum yardımcı olurmusunuz

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Bu sorunuza buradan cevap vermemiz etik değil malesef.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Tebrik ederim sizi burdan bizim gibi imsanlara faydali oluyorsunuz Benimde bi sorun olacak boşanma davasini kadın acarsa be gibi haklardan yararlana bilir ve hangi haklardan mahrum olur bilgi verirseniz cok sevinirim tsk edrim zeynep atas

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • merhaba evden uzaklaştırma kararı aldırmak için ücret ne alıyorsunuz

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Merhaba 2 yıldır evliyim evlendiğimizden beri eşimle anlaşmıyoruz eşim doğru düzgün çalışmadı maddi ve manevi sorunlar oldu ayrılma kararı aldık yalnız ev aldık ben düğünde takılan takıların tamamını verdim üstünede kredi çekildi ev aldığımız dönemde ikimizde sigortasız olduğu için krediyi kayınbabam çekti tapu bizim üstümüze olmadığı için de ne altınların tamamını vermeye nede evi satıp yarısını vermeye yanaşmıyorlar bu durum da boşanma davasını açıp altınları talep edebilirliyim yardımcı olurmusunuz

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • merhaba ben 2011 yılında endonezyada evlilik yaptım küveytte ikametgah ediyordum eşimi yanıma aile vizesi ile getirttim ben şoför olarak çalışıyordum kazancım ev kirasına ve yemek masrafına gidiyordu birde kaynanamada ben bakıyordum eşim ve kaynanam çalışıyorlardı paralarını ülkesinde yatırıma bagliyorlardi bana yardımları hiç olmadı 2016 tarihinde eşimi turkiyeye götürdüm ailemle tanıştırma ve gezme amaçlı kuveyte geri döndük benimle birdaha turkiyeye gelmedi 2018 tarinde ben temelli geldim turkiyeye eşim bana 1 sene sonra gelecem dedi evliliyimizi jakarta buyuk elçilikten tescil edildi 2 sene olacak gelmedi maddi durumumda yok üzerinde ev var babam yaptırdı içi boş kapı dolap yok barodan avukat verirler mi bana nekadar param gider boşanma davasına

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.


Arama

Nitelikli arama yapmak için tıklayınız.


Adalet olmayınca devlet büyük bir çeteden başka nedir ki?
Augustinus


Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!