Bir Sayfa Seçin

ADANA BAROSU CMK Görevlendirmesinde Gündüz Saatleri

ADANA BAROSU CMK Görevlendirmesinde Gündüz Saat Aralığı Nedir?

CMK görevlendirmesi özellikle genç avukatların yakın takip ettiği bir uygulamadır. Barokart’a sahip olan her sigortalı avukat CMK görevlendirmesine başvurabilmektedir. Bilindiği üzere CMK görevlendirmesi Gündüz ve Gece olmak üzere iki vardiya şeklinde uygulanmaktadır. Bu makalenin amacı CMK gündüz görevlendirmesinin hangi saat aralığında gerçekleştiğini saptamaktır.

TBB her il barosuna GÜNDÜZ CMK saatlerini belirlemek için opsiyon tanımıştır. Adana Barosu CMK İç Yönergesi’ne göre Adana’da uygulanan CMK uygulamasının gündüz saatleri belirlenmiştir. Şöyle ki;

Adana Barosu CMK Gündüz Saatleri: Başlangıç: 08:00 , Bitiş: 17:00

Kaynak:

  1. Adana Barosu CMK İç Yönergesi ( m.30-b)
  2. TBB Birliği CMK Yönergesi

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana – Boşanma ve Ceza Avukatı

Haz 21, 2019 | CMK Avukatlığı | 0 yorum

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Yazı içi yorum
Tüm yorumları göster

Şanslı Söz

“İnsan; Avukatı, tutacağı herhangi bir işin istikbalini gösteren ışığı, düştüğü herhangi bir felaketin kurtarıcısı, bir hayatı karanlık görmekten doğan ümitsizlik buhranlarının gidericisi; yaralanan yüreğinin dermanı, kırılan izzeti nefsinin tamircisi, tehlikede gördüğü hayatının koruyucusu tanır”.
(Refik İnce, Avukat, İzmir Barosu Dergisi, Y. 1935, S. sh. 19)

Dünya Dilleri

Şanslı Sözcükler

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız