Adana Barosu Avukatları

Adana Barosu Avukatları ne anlama gelir?

Adana Barosu avukatları ne anlama gelir? Adana barosu avukatları kimlerdir? Avukatın Adana Barosuna kayıtlı olup olmaması neyi değiştirir veya ne gibi etkileri vardır?

Aslına bakmak gerekirse Adana Barosu avukatı veya X Barosu avukatı gibi deyimler sadece halk arasındaki bir bilgi eksiliği nedeniyle ağza alınmaktadır. Çünkü mevcut kanunda bir avukatın aktif olarak yani serbest olarak çalışması için illa ki bir baroya kayıtlı olma ve aidat ödeme zorunluluğu vardır.

Yani anlaşılması gereken şudur ki Adana’da çalışmakta olan her avukat aslında bir “Adana Barosu Avukatı“dır. O nedenle aktif olarak ruhsatı olan ve çalışan bir avukata “Siz Adana Barosu avukatı mısınız?” diye sormak doğru olmayacaktır.

Son düzenleme tarihi 18 Temmuz 2020 23:56

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.