Adana Avukatları Telefon Numaraları

Nis 10, 2018 | Adana Avukatlık Hizmeti

Adana’daki avukatlara nasıl ulaşabilirim? Adana avukatlarının telefon numaraları, adres bilgileri ve daha fazlasını bu yazımızda ele aldık.

Adana avukat telefon numaraları adana’da ikamet edip adana barosuna kayıtlı olarak çalışan avukatların telefon numaralarını ifade eder. Avukatın telefon numarasını arayarak avukatın bizzat kendisinden veyahut sekreterinden yüz yüze görüşmek için randevu talep edebilirsiniz.

Adana’da özellikle aradığınız bir avukat var ise bu avukatın telefon ve adres bilgilerini Adana Barosu Avukat Levhasından araştırabilirsiniz. Eğer ki arayışınız “adana barosu ücretsiz avukat” gibi bir yöndeyse bu durumda adli yardımdan faydalanmanız mümkündür. Adana avukat sayısı itibariyle her uzmanlık alanından avukatı barındıran bir şehirdir.

Adana’da Bulunan Avukatlar ve Uzmanlık Alanları

Adana’da avukatlık mesleğini icra eden meslektaşların uğraştığı hukuk dalları şu şekilde sıralanır:

Adana ilinde avukatlık hizmeti ihtiyacınız için durumunuza uygun bir avukat seçmeniz gerekmektedir. Hukuki uyuşmazlık konusu ne ise söz konusu husus seçeceğiniz avukatın yetkinlik alanına girmelidir. Adana’da avukat olmak kolay değildir, özellikle şehrin sıcağında adliye koridorlarında iş bitirmek düşünüldüğü kadar cazip olmayabilir.

blank

Avukat arayan kişiler kendilerine ve adliyeye yakın bir avukat aramalıdırlar. Çünkü avukatın bizzat dosyayı incelemesi, hakimle görüşmesi, duruşmalara katılması gerekir. Bu nedenle aradığınız avukat Adana Adliyesine yakın bir konumda olmalıdır.

Adana’da adliyelerin ek binalar halinde dağınık olması vatandaşımızın aklını karıştırmaktadır. “Kendime yakın bir avukat mı bulmalıyım yoksa adliyeye yakın bir avukat mı aramalıyım” şeklinde sorular sıkça tarafımıza sorulmaktadır. Bu sorulara cevap olarak: Avukatınızın adliyeye yakın olup olmadığı önemli değildir. Önemli olan avukatınızın, zeki, genç, dinamik, çalışkan ve işinizi takip ediyor olmasıdır.

Ülkemizde avukatlar nerede olursa olsunlar, bir diğer şehirde dava açma yetkisine sahiptirler. Bu nedenle avukatın yakınlığı ve uzaklığı davanızı önemli derecede etkilemez. Örneği bir Adana Avukatı, Ankara’da dava açabilmektedir.

Adana Avukat ve Hukuk Büroları

Adana’da günümüz itibari ile 2.000.000 kayıt dışı dahil nüfusa sahiptir ve nüfusla doğru orantılı olarak hukuki uyuşmazlıkların sayısı artmakta ve bu husus avukat tercih ederken müvekkilin göz önünde bulundurması gereken bir durumdur.

Adana avukatları, Adana’da görev yapan avukatlar, iletişim bilgileri ve adresleri tabloda yer almaktadır. Adana’da görev yapan avukatlar Adana Baro’suna kayıtlı olmak zorundadırlar. Adana Baro’suna kayıtlı ve Adana’da görev yapan avukatlar detaylı bilgileri ile makalemizde inceledik. Özellikle aradığınız bir avukat ismi var ise, ‘Sayfada Ara’ butonuna basarak aradığınız avukatın ismini girerek kolayca ilgili avukata ulaşabilirsiniz.

Adana avukatları “sicil numaraları”, “adres bilgileri” ve “telefon numaralarına” göre sıralanır. Adana baro levhasında halka açık olarak paylaşılan adana avukat bilgileri aşağıdaki gibidir. Kişiler genellikle avukata danışma, ücretsiz avukat arama(adli yardımla mümkündür) gibi taleplerle adana avukatlarına başvuruda bulunurlar.

Son olarak Adana’da yer alan avukatlarla ilgili olan Adana Seyhan Avukatları yazımızı okumanızı da tavsiye ederiz.

Aşağıda yer alan bilgiler hali hazırda aleni olan Adana Barosu veritabanından aktarılmaktadır.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

12 Yorumlar

 1. Zeynep

  Adanada avukat ariyorum ulasabilir misiniz bana

  Yanıtla
 2. Nilay Duler

  Adana da aradigim avukatların telefon numaralarını bulabildigim güzel bir makale olmuş.

  Yanıtla
 3. Anonim

  Merhabalar babamı dolandırdılar sahte çek verdiler bunun için dava açmak istiyoruz ayrıca tazminat davasında açma şansımız varmıdır acaba

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, öncelikle soruşturma süreci başlatılmalı. Savcılığa şikayet etmeniz gerekmekte. Şikayet sonrası dava süreci başlatılır ve ceza davasında tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Bu süreci bir avukat ile yürütmeniz sizin için faydalı olacaktır.

   Yanıtla
 4. Pinar

  Merhaba babam kanser hastasıydi.herseye ev kirası için maaş aldığı bankadan kredi çekerdi.kanser oldugunu öğrendikten sonra ev kirası için yine kredi çekiyor.çektiği miktar 10 milyar eline geçen 8 milyar falan sigorta parasini alıyor içinden zaten buarada babam yaklaşık 4 ay sonra kalp krizinden vefat etti .bizimde bu paradan bilgimiz olmadığı için suçlu konumuna düşürüldük.ve banka bu parayı bizden faiziyle istiyor mahkeme açsak kazanma şansımız olurmu bana bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum babamızı kaybetmiş siz zaten bide maddi olarak Dara dusuruluyoruz

  Yanıtla
 5. Anonim

  Adana toroslar tedaş hukuk bürosu tif numarasi

  Yanıtla
 6. Gamze

  Adana’da baroya kayıtlı olmayan bir avukat avukatlık yapabiliyor mu?

  Yanıtla
 7. Ayşe

  Mrhba bi güzellik merkezine ayın mayısta 1200 liralıkhiç bir imza atmaksızın bir paket olusturdum yanl8z eşimin işi gereği adana dışına taşınmam gerekiyor güzellik merkezinden para iadesi istedim kabul etmediler ne yapmam gerekiyor. Dönüş sağlarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  Yanıtla
 8. Nazgul

  Ben evliyim 2tane çocuk var Kırgız 1tane de türk çocuğu ayrılsak Türk kızımı vana verirlermi

  Yanıtla
 9. Fatih Yağmur

  Vakıfbank ve Halkbank bana Temel ihtiyaç kredisi vermedi bende KDk ya başvurdum KDk dan olumlu karar gelmesine rağmen bankalardan kredi alamıyorum KDk nın kararı yok hükmündemidir.sayğılar

  Yanıtla
 10. Abdul mecid ceviz

  Ben 14 yıl osmanlı bankasında çaycılık yaptım sigorta yapmadılat 1997 yılında bankaya çalışma bakanlığında müfettiş geldi.benim sigortasız çalıştığıma dair rapor tuttu.banka avkatı iş mahkemesinde müdür.müdür yardımcısı.şef.ben.adımıza ifade yazıp bize imzalatılar.beni işletmeci olarak göstermiş.sözde ben bankada kantin işletiyormuşum.sahte bir sözleşme.bunlardan benim hiç haberim bile olmadan.maliye beni mükellef yaptı.dünya kadar vergi çıkardı.bağkur bildirimi yapmamış.şimdi ben hangisine yanim.sigortasız onca sene boşuna çalıştığımamı.boş yere vergi verdim onamı.bağkur yapamadım onamı yaşım 56.müfettişi ben çağırmadım bundan haberim bile yokken.kabak benim başıma patladı.aydınlatırsanız sevinirim.evraklar yanımda mahkeme tutanağı öyle saatinde yazıldığına dair fotokopisi bile var.mahkeme başkanı sonradan imzaladı.ben bu işten nasıl çıkarım yardımcı olusan allah razı olsun.olmasanda canın sağ olsun.not.buna şahitlik edecek beraber çalıştığım arkadaşlar var.daha kapsamlı dinlerseniz evraklarla gelirim

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.