Adana Avukat Danışma

Nis 10, 2018 | Adana Avukatlık Hizmeti

Adana Avukat Danışma

Adana Avukat Danışma

İncekaş Hukuk ve Avukatlık Bürosu uzman avukat kadromuz ile genel hukuki danışmanlık vermekteyiz. Avukata danışmak veyahut soru sormak isteyen kişiler için yüz yüze randevuya dayalı olarak veyahut ülke dışında olan vakit bulamayan kişiler için ise online avukatlık danışma hizmeti vermektedir.  Adana’da avukata danışma isteğiniz için İncekaş Hukuk Bürosu tüm bilgi ve deneyimi ile hizmetinizdedir.

Online yani sanal olarak avukata soru sormak isteyen misafirlerimiz için avukata danışma için 3 seçenek mevcuttur. Avukattan direkt olarak hukuki danışmanlık almak Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.

 1. Whatsapp Avukata Danışma – TIKLA (Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir )
 2. Avukata Soru-Cevap şeklinde Danışma – TIKLA
 3. Alo Avukat Danışma Hattı – TIKLA (Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir )
 4. Mevcut makalenin altına yorum yazarak avukata danışma

Adana İncekaş Avukatlık ve Hukuk Büromuz genel hukuk danışmanlığı hizmeti vermektedir. Her danışma konusu için uzman avukatlarımız bulunmaktadır. Avukatlık mesleğinde danışma yüz yüze veya online-sanal olarak yapılabilmektedir Kişiler herhangi bir hukuki dava açmak için haklarının olup olmadığını ancak avukata danışarak emin olabilirler.

Avukata danışma için gerekli belgeler

Adana’da avukata danışmak için ilgili belge ve dökümanları tarafımıza mail olarak, WhatsApp üzerinden, posta yoluyla veyahut direkt olarak ofisimize gelerek elden ulaştırabilirsiniz. Verimli bir hukuki yardım için avukata tanıştığınız konu ile ilgili tüm belge ve evrakları yanınızda bulundurmanız büyük önem arz etmektedir. Avukata danışmadan önce danışmak istediğiniz konu hakkında aklınızdaki bilgileri tazeleyerek gerekirse bir kağıda not edebilirsiniz. Bu sayede avukata danışma süreci sizin için daha verimli olacaktır.

Avukata danışma ücreti

Kanun gereği avukat danışma ve hukuki yardım sürecinde ücretsiz olarak hizmet veremez. Danışmak istediğiniz olayın hukuki nitelendirilmesi yapılarak her danışma için farklı ücretlendirme söz konusu olmaktadır. Ücretsiz avukat veya ücretsiz danışma talepleriniz için “adli yardım” kurumundan yararlanmanız mümkündür. 

2020 yılı için avukat danışma ücretlerini şuradan inceleyebilirsiniz. Ücretlendirme barolar birliği tarafından belirlenen asgari avukatlık ücret tarifesine ve Adana Barosu tavsiye edilen avukatlık ücretlerine göre düzenlenmektedir. Yine avukata danışmak ile ilgili şu yazımızı okumanızda fayda vardır. Avukattan alınacak hizmet bir avukat danışmanlık sözleşmesi ile somutlaştırılabilir. Tarafımızca aldığınız hizmet çerçevesinde sözleşme yapmanızı

Avukat Danışma ve Telefon Hattımız: 0322 245 00 44 & 0 534 910 97 43

Avukata Sıklıkla Danışılan Konu Başlıkları:

blank

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

12 Yorumlar

 1. Cumali

  Saim abi ben 2 yıldır sigortalı olarak çalışıyorum 30 gün sonra askere gideceğim kanunca ne yapmam gerekiyor ve birde tazminat olarak hakkım ne kadardır?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Askerlik nedeniyle işten istifa dilekçesi vereceksin öncelikle. İstifa dilekeçsi örneğine buraya tıklayarak gözat. 2 yıllık çalışman sonucu 2 aylık maaşın kadar tazminata hak kazanmış bulunuyorusn. Ayrıca askerlik nedeniyle istifa söz konusu olduğunda; askerlikten dönüşte tekrardan aynı işi talep etme hakkın bulunuyor iş verenden.

   Yanıtla
 2. Arziye uzun

  Merhaba özel bir kreşte mutfak gorevlisiydim fakat maaşımı alamadim ben 23.11.18 de başladim fakat sigortam 10.12.18 de başlatılmış 20.01.19 da istifa vermek istiyorum sorum şu isyeri bana 15 günluk parami kesicegini söylüyor ihbar için bunu yapabilirmi

  Yanıtla
 3. Esra

  Merhaba ben boşanma aşamasındayım eşim beni para karşılığında başkalarına satmaya kalktığı için dava açtım ve defalarca şiddetine uğradım 3senedir ayrıyım dava devam ediyor ön inceleme oldu sadece tabi işkencelerim bitti mi bitmedi ardından babam başladı 2senede babamın şiddetine maruz kaldım 1sene önce birini hayatıma aldım 2çocuğumu babalarına bırakıp kızımıda aldım 1aydır sevdiğim adamla yaşamaya başladım bu benim boşanmama engel olur mu ve kızımı kaybedermiyim bide ücretsiz avukat istiyorum nasıl yapa bilirim

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar Esra Hanım, öncelikle Adana Barosu’na “adli yardım” için başvurun. Davanıza gelir isek; boşanma sürecinde 3. bir kişi ile ilişkinizin olması durumu oldukça aleyhinize bir husustur. Gerek tazminat miktarı gerek çocukların velayeti durumunu oldukça kötü etkiler bu durum.

   Yanıtla
   • Esra

    Ben Manisa dayım adana ya nasıl gidicem o ayrı hem davam İstanbul Silivri mahkemesinde

    Yanıtla
 4. Esra

  Başvuruyu nasıl yapıcam ki ben Manisa da yaşıyorum mahkemem ise İstanbulda

  Yanıtla
 5. Anonim

  tacize uğrayan çocuk 5 yaşında.lspatlamdl bu için tazminat davsl açılır mı

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Soruşturma sonrası açılan ceza davasının sonuçlanması gerekmektedir. Tazminat talebi için öncelikle davanın ispatı gerekir.

   Yanıtla
 6. ALI

  Iyi günler avukatım kız arkadaşım 17 yaşında 6 ay sonra 18 ben ise 18 yaşındayım kendi rızası isteğiyle kaçalım diyor kaçarsak bir cezası var mıdır iyi günler teşekkür ederim.

  Yanıtla
 7. Osman halim doğan

  Saim bey iki yıl önce bir inşaat firmasına daire yazıldık bu sürede 200000 TL ödedik fakat bina teslim edilmediği gibi başka bir inşaat firmaya devredildi İnşaattada bir ilerleme yok şimdi bize söylenen 2022 de tamamlanacak diyerek oyalıyorlar ben evden vazgeçtim ödediğim paramı almak istiyorum
  Banka dekontu belge vs var.paramı enkısa sürede nasıl alırım . Bize maliyeti ne olur

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.