Acentelik Sözleşmesi Feshi İhtarname Örneği

………………………… NOTERLİĞİNE

İHTAR EDEN          :

VEKİLİ                     :

MUHATAP               :

KONU                       : Acentelik Sözleşmesi Feshi ve Acentelik Vekaleti Azli ile İhtarname

 

AÇIKLAMALAR    :

 

  • ……. Sigorta A.Ş. (“Şirket”) ile ………… Sigorta ve Aracılık Hizm. Ltd. Şti (“Acente”) arasında imzalanan Acentelik Sözleşmesi …………………Noterliği’nin……………….. tarih ve …………… yevmiye sayılı ve ………………… Noterliği’nin …………………..tarih ve …………………….. yevmiye sayılı onayları ile onaylanmış bulunmaktadır.Acentelik Sözleşmesi’nin …………….. ile ilgili …… Maddesine aykırı hareket etmenizden dolayı, Acentelik Sözleşmeniz Şirketimiz tarafından feshedilmiştir.

 

  • Acentelik Sözleşmesi’nin ……… maddesinde belirtildiği üzere, …………………Noterliği’nin ……………….. tarih ve …………… yevmiye sayılı Vekaletname ile verilen vekillik görevinden azledilmiş bulunmaktasınız.

 

  • İşbu fesih ve azlin tarafınıza tebliğ tarihinden itibaren üç gün içinde,

Acentelik Sözleşmesi’nden kaynaklanan ve nakden ve defaten ödemeniz gereken, ……… tarihi itibarı ile (henüz vadesi gelmemiş kredi kartları bakiyesi ….. dahil) ……. TL alacağın , fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla, Şirketimiz’e ödenmesini, ödeme yapılmaması durumunda yasal yollara müracaat edilerek, alacağımızın faiz, avukatlık ücreti ve mahkeme masrafı ile birlikte tahsili edileceğini ihtaren bildiririz.

                                   İhtar Eden Vekili

 

Sayın Noter;

Üç nüsha olarak hazırlanan işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, bir nüshasının da tebellüğ şerhli olarak tarafıma iadesini talep ederim.

 

İhtar Eden Vekili

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.