6284 Uzaklaştırma Kararı Talebi Dilekçe Örneği (Şiddet Gören Mağdur Kadın)

Oca 27, 2020 | Dilekçeler

6284 Uzaklaştırma Kararı Talebi Dilekçe Örneği

X NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ HÂKİMLİĞİ’NE

DAVACI :

DAVALI :

KONU : Davalı tarafından gördüğüm fiziksel, psikolojik, cinsel, ekonomik şiddet nedeni ile Sayın Mahkemenizden, 6284 SAYILI AİLENİN KORUNMASI VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ HAKKINDA KANUN uyarınca ilgili tedbirlerin alınması hakkında talep ve beyanlarımın sunulmasıdır.

-AÇIKLAMALAR –

1-Davalı …. ile 11 yıllık bir evlilik birlikteliğimiz vardır. Davalı ile olan evliliğimizden 8 yaşında … adında müşterek çocuğumuz vardır.

2-Evliliğimizin son yıllarında baş gösteren şiddetli geçimsizlik süreç içerisinde dönemsel ayrılıklarla kendisini göstermiştir. Davalı tarafından şahsımı son 1 ayın içerisinde tehdit edip, küfür ve ağza alınmayacak sözler sarf ederek hakarette bulunulmuş ve darp etmiştir. En son X tarihinde telefonda küfür ederek aşağılamıştır. Hayatımdan endişe ediyorum. Yapılan bu davranışlar hem kadın hem anne hem de eş olmam göz önünde bulundurulduğunda onurumu ve gururumu kırıcı niteliktedir. Davalının takınmış olduğu tavırların her geçen gün dozu yükselmiş, bu durum ise beni can güvenliğim konusunda endişeye düşürmüştür.

3- Yaşanılan bu olaylar yetişme çağında olan çocuğumuzun gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Davalının tavırları kendisinin şiddete meyilli olduğunu göstermektedir.

4- Ayrıca davalı tarafın her geçen gün dozunu arttırdığı hakaret, tehdit ve psikolojik şiddetin boyutunun büyümesinden ve artmasından dolayı can güvenliğimin kalmaması ve bu konudaki kaygı ve endişelerimin giderilmesi için aşağıda belirttiğimiz adresler için davalının uzaklaştırılması kararı verilmesini talep etme durumum hâsıl olmuştur.

SONUÇ VE TALEP :
Yukarıdaki açıklamalarda yer aldığı üzere Sayın Mahkemenizden 6284 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile ilgili mevzuat uyarınca verilecek kararla;

• Şiddet, tehdit ve hakaretlerde bulunmasının önlenmesi amacıyla ikametgahım olan, adresinde yer alan müşterek konuttan ve benim çalıştığım iş yerimden ( iş yerimden) DERHAL UZAKLAŞTIRILMASI VE YAKINIMA YAKLAŞMAMASININ SAĞLANMASI,
• Şahsımı ve yakınlarımı İLETİŞİM ARAÇLARI İLE RAHATSIZ ETMEMESİNE hükmedilmesine ve 6 AY süre ile tedbir kararı verilmesini saygılarımla talep ederim. tarih

Talep eden

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6284 Uzaklaştırma Kararı Talebi Dilekçe Örneği (Şiddet Gören Mağdur Kadın)

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.