6284 Sayılı Kanun Çerçevesinde Gizlilik Kararı Talebi

Haz 19, 2020 | Ailenin Korunması

6284 Sayılı Kanun Çerçevesinde Gizlilik Kararı Talebi

  • Karşı taraftan kaynaklanacak olası tehlikelere karşı korunması için gerekli koruma tedbirlerinin alınmasına ve uygulanmasına karar verilmesini talep ediyoruz.

ADANA Nöbetçi Aile Mahkemesi

Sayın Hakimliğine

 

 

Tedbir İsteyen:

Adres:

Vekili :

Adres:

Karşı Taraf :

Adresi:

 

Konu                       : 6284 Sayılı Ailenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereği Tedbir Ve Gizlilik kararı verilmesi talebimizdir.

Açıklamalar

 

Müvekkil ————– ile——————- evli olup işbu evlilikten 9 yaşında erkek ve 4 aylık kız olmak üzere müşterek çocukları bulunmaktadır.

Davacı müvekkil taraf ile davalı taraf davacı tarafın annesinin evinde 11 yıldır davacı tarafın annesinin bir artı bir doğalgazsız mutfaksız evinde beraber yaşamaktadırlar. Davacı taraf ve ev sahibi anne davalı tarafa sürekli aile için ayrı bir ev tutmasını gerektiğini söylemekte ancak davalı taraf yıllardır müvekilimi ve annesini oyalamaktadır. En son 20 gün kadar önce bu konu tekrar açıldığı zaman davacı taraf çocukların önünde vazoyu yere fırlatmış ve davacı tarafın boğazını sıkarak seni öldürürüm kan çıkar demiştir. Evde bulunan 73 yaşındaki anne ve çocuklar bu durumdan oldukça etkielnmişlerdir. Bu olaydan sonra davacı taraf davalı tarafı evinde istememiştir. Bir gece davalı taraf evin kapısına gelip hızlı ve sert biçimde kapıya vurmaya başlamıştır. Açmazsanız polis çağırırım kapıyı kırarım diye müvekkilimi ve annesini tehdit etmiştir.

Müvekkilim bu olaylar neticesinde boşanma davası açmaya karar vermiş olup bu boşanma davası kısa süre içerisinde Adana Mahkelemelerinde açılacaktır.

Tarafların müşterek çocukları gözönünde bulundurulduğunda hem müvekkiln hem müşterek çocuğun hayati tehlikesinin devam etmesi, karşı tarafın halen müvekkili her yerde arıyor olması ve tehdit edilmeleri sebebi ile adres bilgilerini gizli tutulması ve 6284 sayılı kanun gereğince önleyici tedbir kararı verilmelidir.

Netice Ve Talep : Yukarıda açıklanan sebeplerden dolayı, müvekkilimiz ve müşterek çocuk için karşı taraftan kaynaklanacak olası tehlikelere karşı korunması için gerekli koruma tedbirlerinin alınmasına ve uygulanmasına karar verilmesini talep ediyoruz.

                                                               İstemde bulunan vekili

                                                                Av.

Etiketler:koruma kararı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.